Smart Szeged

A Napfény Városában felfedezett fehérjéről szóló konferenciát rendeznek Szegeden, ahol Karikó Katalin is előadást tart majd

Május 22 és 24. között nemzetközi konferenciát rendeznek Szegeden, a HUN-REN Biológiai Kutatóközpontban, ahol többek között Karikó Katalin is előadást fog tartani. A rendezvény fő témája pedig az egyik legmagyarabb fehérje, az aktin lesz, amit ráadásul épp Szegeden fedeztek fel!

SZEGEDEN FEDEZTÉK FEL

Az aktin fehérje felfedezésére Szent-Györgyi Albert szegedi laboratóriumában került sor 1942-ben, és rendkívüli fontossága miatt akár egy újabb Nobel-díj is járhatott volna érte. Az aktin minden élő sejtben megtalálható, a sejtek vázrendszerét és az izomösszehúzódás alapját adja. Az aktinkutatás így a sejtbiológia egyik legrégebbi területe, amely az utóbbi években izgalmas, új aspektusokkal bővült, ezért született meg a döntés, hogy egy nemzetközi találkozót szerveznek a a felfedezés helyszínén, Szegeden, amely átfogóan foglalkozik az aktinnal.

A LEGNEVESEBB KUTATÓK

A konferenciára a szakterület legnevesebb kutatóit hívtuk meg, akik szinte kivétel nélkül elfogadták a meghívást. Így a németországi Max Planck kutatóhálózat 3 igazgatója, a francia nemzeti kutatóhálózat, a CNRS kutatási igazgatója, a brit kutatási hálózat, az MRC-LMB igazgatója, és Karikó Katalin Nobel-díjas kutatónk is előadnak majd a konferencián. Magyarországot négy hazai műhely (Szeged, Pécs, Budapest) fogja képviselni.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb