“Ez itt már régen semmit érő demokratikus jegyekkel csipkézett diktatúra” – visszavonul Nagy Bandó András, Szeged Pro Urbe díjas humoristája

2023-ban kapott Pro Urbe díjat Szegeden Nagy Bandó András humorista-író, aki most bejelentette, hogy visszavonul. A 77 éves humorista május 31-én Jászberényben lép fel utoljára előadóművészként.
EGY ÉTTEREM ADDIG MŰKÖDIK NORMÁLISAN, AMÍG A TULAJDONOS DÖNTHETI EL, HOGY MIKOR VAN ZÁRÓRA
„Egy étterem addig működik normálisan, amíg a tulajdonos döntheti el, hogy mikor van záróra, és nem a vendégek. Régi mondásom volt, hogy nem csúcsra kell érni, hanem fennsíkra, mert a csúcsról csak lefelé lehet haladni, a fennsíkon viszont hosszasan fönt lehet maradni. Erre mondják az Egyesült Államokban, hogy az igazi nagy művészek sztárok, azaz örökké ragyogó csillagok, és nem üstökösök vagy pillanatokig látszó hullócsillagok. 78 éves leszek novemberben; optimista vagyok, de nem tudható, meddig hat a sors által rám szórt szalicil. Fontos ok: az 50. születésnapon talpra estem egy padláslétrás zuhanáskor, s az akkori ágyéktáji csigolyák és porckorongok sérülései most mutatkoztak meg”
– magyarázta a Népszavának a Deszken született humorista. Nagy Bandó azt is elmondta, reméli, hogy a jövő évi választások változást hoznak, és nem kell szellemi emigrációba vonulnia.
MAGYAR PÉTERBEN LÁTJA A KORMÁNYVÁLTÓ ERŐT
A humorista elmondta azt is, hogy Magyar Péterben látja a kormányváltó erőt. „Magyar Pétert több írásomban emlegettem, s első interjúja óta benne látom a rendszerváltás reményét” – véli Nagy Bandó, aki hozzátette, „az autokráciának vége, ez itt már régen semmit érő demokratikus jegyekkel csipkézett diktatúra”.