Közélet

Kiakadtak az új kormányra a kisebb benzinkutak, egynapos figyelmeztető bezárást terveznek

Március óta mintegy 7,5–8 milliárd forint veszteséget okozott a védett áras rendszer a magyar családi tulajdonban álló, benzinkutakat üzemeltető kkv-knek. A kár enyhítésére a Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a Tisza-kormány, mint jogutód, most nem akar végrehajtani – írja a Független Benzinkutak Szövetségének hétfői közleményében.

Mint kiderült, az FBSZ tiltakozásul 2026.06.26-ra egynapos figyelmeztető bezárásra hív fel minden károsult kisbenzinkutat.

NEM TŰRIK TÉTLENÜL

“Nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve alkotmányos jogainkat tulajdonunkhoz, és a szabad vállalkozáshoz! Ráadásul a TISZA legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert, nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem, egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését. Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez FIDESZ 2.0! Nem erre adtunk felhatalmazást” – hangsúlyozták a posztban.

BÁRMIKOR VISSZAHOZHATJÁK

Arról, hogy kivezetik a védett üzemanyagárat még a múlt héten döntöttek. De, mint kiderült, bármikor visszahozhatják. A módosítás ugyanis törvényi felhatalmazást ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek (a javaslatot benyújtó Kapitány Istvánnak), hogy később, ha a piac változik, rendeletben állapítsa meg a benzin és a gázolaj hatósági árát. Ő dönthet a fogyasztók érdekeire figyelemmel a hatósági áras üzemanyagok köréről, kereskedelmi áráról, a hatósági ár alkalmazásának részletszabályairól, a hatósági árral kapcsolatos adatszolgáltatás részletszabályairól.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb