Szeged365 kisokos: hogyan óvjuk kis kedvenceinket a hőségtől? Interjú Farkas Gabriellával, a Tappancs Állatvédő Alapítvány elnökével
Lassan a nyár közepén járunk, és mint az lenni szokott ilyenkor, ránk szakadt hirtelen az embert próbáló óriási kánikula, és ezek a 40 fok közeli hőmérsékletek nemcsak minket viselnek meg, hanem kis négylábú kedvenceinket is ugyanúgy. Hogy, hogyan tudjuk háziállatainkat a tikkasztó hőségtől megvédeni, arról Farkas Gabriellával, a Tappancs Állatvédő Alapítvány elnökével beszélgettünk.
LEGYEN MINDIG ÁRNYÉK ÉS FRISS VÍZ KUTYUSAINK SZÁMÁRA
Farkas Gabriella elmondta, a legfontosabb ebben a hőségben, hogy háziállataink élettere mindenképp árnyékos, lehetőség szerint hűvös helyen legyen, ez kiváltképp igaz a kertben, udvarban tartott kutyákra, mert náluk szokott előfordulni az a probléma, hogy nem tudnak árnyékba behúzódni. Pedig egy ház, egy fa árnyéka már rengeteget tud segíteni számukra, hogy elviselhető legyen ez az időszak. A másik nagyon fontos dolog, hogy mindig legyen előttük friss ivóvíz, tudják a szomjukat oltani és ezzel magukat hűteni. Ha van fürdési lehetőség, hogy a kutyák bundáját be tudjuk nedvesíteni, az is nagyon sokat jelent.
FONTOS, HOGY NE A LEGNAGYOBB HŐSÉGBEN VIGYÜK KEDVENCEINKET SÉTÁLNI
A lakásban tartott kutyáknál a legfontosabb dolog, hogy a séta időpontját semmiképpen se időzítsük a legnagyobb hőségre, hiszen, ahogy nekünk sem ajánlott a déli órákban kint lennünk, ugyanúgy kutyusainkat is meg kell ettől kímélni. Érdemes kora reggelre időzíteni a sétát, délután pedig inkább csak egy gyors egészségügyi séta javasolt. Nagyon oda kell figyelnünk a beton hőfokára is, ha van lehetőségünk rá, inkább az árnyékos helyeken közlekedjünk.
KÖNNYŰ TÁPLÁLÉKOT ADJUNK HÁZIÁLLATAINKNAK A KÁNIKULÁBAN
A kánikulában az is fontos kedvenceink egészségének megőrzése érdekében, hogy ne a nehéz, zsíros ételeket, hanem könnyű táplálékot adjunk számukra, mint például a lédúsabb és szaftosabb konzervek, vagy a főtt ételek.
A VADON ÉLŐ ÁLLATOKNAK IS ÉRDEMES ILYEN MELEGBEN VIZET KITENNI
Ebben a melegben a kis vadon élő állatkáknak, mint a madarak és a sünök is érdemes egy kis tálkában vizet kihelyezni, nagyon meg fogják hálálni a gondoskodást. De, ha már odaszoktattuk a vízzel magunkhoz például a süniket, figyeljünk arra, hogy mindig legyen is számukra friss víz.
CICÁINK SZÁMÁRA IS GONDOSKODJUNK MINDIG FRISS VÍZRŐL ÉS ÁRNYÉKOS HELYRŐL
A kertben tartott cicák ugyan el tudnak húzódni hűvösebb helyekre, de számukra is nagyon fontos, hogy friss víz mindig legyen előttük. A lakásban tartott cicák esetében pedig otthonunkat szükséges hűteni, amennyire csak lehetőség van rá.
NE HAGYD KIS KEDVENCEDET AZ AUTÓBAN
Nem lehet eleget mondani, hogy ebben a hőségben egy percre se hagyjuk az autóban magára háziállatainkat. Ha pedig például nyaralni magunkkal visszük kutyusunkat, érdemes az utazást a hajnali, vagy az éjszakai órákra időzíteni, amikor még hűvösebb a levegő.
MI A TEENDŐNK, HA KIS KEDVENCÜNK HŐGUTÁT KAPOTT?
Ha nagyon liheg a kutya és elgyengül, akkor hideg vízzel kell locsolni és mihamarabb állatorvoshoz vinni, mert ez életmentő lehet. Tehát ebben a helyzetben nincs mese és idő a habozásra, azonnal kezdjük meg kis kedvencünk hűtését és haladéktalanul vigyük állatorvoshoz!
Hallgasd meg a témában Farkas Gabriellával, a Tappancs Állatvédő Alapítvány elnökével készített teljes interjúnkat is!
3 hozzászólás