Ez nem csupán egy verseny, hanem a legkomplexebb hazai kihívás: dobogósok az SZTE fogorvoshallgató csapatai az idei Skill Race-en
Az SZTE Fogorvostudományi Karának két csapata is dobogós lett a hazai orvosi és fogorvosi karok idei Skill Race versenyén. A fogorvoshallgatók számára a pécsi egyetemen megrendezett Skill Race nem egy verseny sok közül, hanem jelenleg a legkomplexebb hazai kihívás, amelynek kilenc próbája lefedi a fogorvosi szakmához szükséges elméleti és ügyességi tudást.
A Skill Race fogorvosi versenyén a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a budapesti Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem indított két-két öttagú hallgatói csapatot.
KILENC FELADAT VÁRT A VERSENY RÉSZTVEVŐIRE
Mint a Szegedi Tudományegyetem ismertette, a kilenc feladat közül az első kettőben újjáélesztést kellett szimulálni, valamint a fogorvosi rendelőben előforduló rosszullétet kezelni, a többi hét pedig a modern fogorvosi szakma egy-egy kulcs készségét vizsgálta: a képalkotó diagnosztikát, vagyis a röntgenkép pontos értelmezését, a szakszerű kézügyességet, egy preparálási feladat elvégzését, egy bölcsességfog-korona eltávolításának szájsebészi műveletét, a foggyökércsatorna preparálását, a fogazatról szkennelt digitális lenyomat készítését, valamint a fogak alaktanára vonatkozó ismereteket.
A fogorvosi Skill Race második helyezettje az SZTE FOK FineDent SZTE nevű csapata lett, harmadik helyezést pedig az AceDent csapat ért el. Sőt, a négy egyetem közül összesítésben a Szegedi Tudományegyetem fogorvosi kara érte el a legjobb eredményt.
VALÓS MEGMÉRETTETÉS, VALÓS TUDÁS ALAPJÁN
“Büszke vagyok a hallgatóinkra, túl azon, hogy tehetségesek és elhivatottak, ez egy megfeszített 3 hetes felkészülés volt, ami sokszor este 9-10-ig is tartott. Eredményük visszaigazolta azt is, hogy a karon folyó képzés jó kiindulási alap volt a versenyhez. A Skill Race valós megmérettetés, valós tudás alapján, valódi teljesítményértékeléssel. Ez a verseny egyáltalán nem törekedett arra, hogy olyasmiről szóljon, ami jól hangzik. Tényleg a szakma legfontosabb készségeit mérte fel, alaposan, részrehajlás nélkül, 9 olyan kompetenciát, ami meghatározza a fogorvosképzést. Erre büszke lehet az egyetem is, hogy a hallgatói létszámnövekedés és az infrastrukturális korlátok ellenére biztosítani tudjuk a diploma tényleg stabil alapját nyújtó képzési szintet” – értékelte az eredményeket Prof. Dr. Baráth Zoltán, az SZTE FOK dékánja.
Láttál valamit, amely izgalmas, érdekes vagy hasznos lehet a Szeged365 Family többi tagja számára is? Töltsd le a vadonatúj applikációnkat, küldj fotót és légy a tudósítónk!
App Store: https://apple.co/3ZdLaYm
Google Play: https://bit.ly/3LSOTHJ
Kövess a Szeged365 TikTok, Facebook és Instagram oldalakon is!
Köszönjük, hogy a virtuális családtagunk vagy!