Erre büszke lehet Szeged: első lett az SZTE az oktatói kiválóság alapján a HVG rangsorában
A Szegedi Tudományegyetem idén is Magyarország legjobb egyeteme lett az oktatói kiválóság terén a HVG friss felsőoktatási rangsorában. A szegedi intézmény ugyanis a kari kiválósági listán is kiemelkedően teljesített, több karával az élmezőnyben végzett.
Idén huszadik alkalommal jelent meg a HVG Diploma rangsora, melyben az oktatók és hallgatók kiválósága alapján rangsorolják a magyar felsőoktatási intézményeket. Ahogy korábban megírtuk, az SZTE JGYPK országos szinten is igen jól teljesített, hiszen csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem előzte meg a rangsorban, így a második helyet szerezte meg. Az összesített listában 26 magyar felsőoktatási intézményt vizsgáltak, de nem rangsorolták azokat az intézményeket, ahol az oktatói létszám nem éri el a 25, a hallgatói létszám pedig az 500 főt. Ezek alapján az összesített intézményi listán sikerült előrébb lépnie az SZTE-nek: a tavalyi negyedik helyet követően idén az előkelő második helyet szerezte meg, megosztva az ELTE-vel.
AZ SZTE AZ OKTATÓI KIVÁLÓSÁG TERÉN IS REMEKÜL TELJESÍTETT
Az SZTE-nek az előző évekhez hasonlóan sikerült megőriznie első helyét a rangsorban. Az oktatói kiválóság vizsgálata során a tudományos fokozattal (PhD, DLA, CSc) rendelkező oktatók számát és arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó nappalis hallgatók számát, valamint az MTA-címekkel rendelkező oktatók arányát veszik figyelembe.
ELŐKELŐ HELYEN VÉGZETT A SZENT-GYÖRGYI ALBERT ORVOSTUDOMÁNYI KAR IS
A hallgatói kiválósági rangsorban is osztott helyezést ért el a szegedi egyetem: ezen a listán az előkelő ötödik helyre került az intézmény ugyanúgy, mint a Debreceni Egyetem. A hallgatói kiválóság szempontjából az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvettek pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, a középiskolai versenyen helyezettek számát elemzik a rangsor készítői. Külön büszkeség, hogy a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar az összesített hazai dobogó harmadik fokán végzett a kari kiválósági rangsorban, ahogy az orvos – és egészségtudományi képzésterületi rangsorban is az előkelő harmadik helyet érdemelte ki.