Kikapcs

Lírai “one-woman show”: Menczel Andrea önálló estje, a Hangos sóhaj Szegedre látogat

Hangos sóhaj című, egyrészes felnövéstörténetével lép fel Menczel Andrea a Reök-palotában. Két alkalommal, február 20-án és 24-én egy személyes hangvételű, kendőzetlenül szókimondó előadás érkezik, amely a női lét, felnőtté válás, szerelem kérdéseit járja körül kortárs és klasszikus magyar írók, költők szövegein keresztül.

LÍRAI “ONE-WOMAN SHOW”

így aposztrofálta estjét Menczel Andrea színművész, a Szegedi Nemzeti Színház közönségének egyik kedvence, aki produkciójának összeállítója, rendezője, dramaturgja és előadója is egy személyben. A Hangos sóhaj – felnövéstörténet egy részben a szerelem, párkapcsolat, felnőtté válás kérdéseit boncolgatja a női lélek szemszögéből, Turi Tímea, Weöres Sándor, Karafiáth Orsolya, Erdős Renée, Bódis Kriszta, Radnóti Miklós, Erdős Virág, Szabó T. Anna, Mecseki Rita Eszter, Tóth Krisztina és Pásztor Andrea művei segítségével.

NEM CSAK HÖLGYEKNEK

„Az előadásban a szexualitás is erőteljesen megjelenik, és sok olyan szituáció, amit egy nő megélhet.” – tette hozzá a színművész, hangsúlyozva, természetesen nem kizárólag hölgynézőknek, azonban elsősorban 16 éven felülieknek ajánlja a témaválasztásában kendőzetlenül szókimondó, ám lírai hangvételű produkciót: „A női lélek mellett ugyanúgy a férfié is megjelenik; szóval nem csak nőknek szánt előadás, hanem inkább párkapcsolati. Egyszerű, őszinte, a lélekből kiszakadó kis történet ez, egy érzelmi hullámvasút.” 

ÖRÖKÉRVÉNYŰ TÉMÁKAT FESZEGET

Menczel Andrea először 2016-ban a Színház- és Filmművészeti Egyetem Drámainstruktor – Színjátékos szakirányának elvégzése alkalmával mutatta be személyes narratívába rendeződő, lélekbúvár irodalmi estjét. Témaválasztása és megközelítése mögött számos, szubjektív vonatkozás és a kispróza- és versirodalom szeretete állt. Ma már mind a magánéletben, mind szakmai berkekben beérkezett színésznőként közelít az estjében felsorakoztatott, intim lelkiállapotokhoz és az azokat megidéző részletekhez: „A bemutató óta kilenc év telt el, most teljesen mást jelentenek nekem ezek a szövegek, mint akkor. Úgy érzem, a témák örökérvényűek, mindenki számára ismerősek lehetnek.”



Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb