Sport

Nem kegyelmezett ellenfelének az ökölvívó országos bajnokságon a szegedi nevelésű Bernáth István, döntő fölénnyel lett győztes

Szinte minden súlycsoportban az esélyesek sikereit hozta a szombati döntő a Tatabányán rendezett 102. Papp László ökölvívó országos bajnokságon. Gémes Levente sérülés miatt nem vállalta a küzdelmet Mester Soma ellen, de a szegedi nevelésű Bernáth István kiütötte Felföldi Lászlót.

Kiváló csatákat láthatott a publikum a Földi Imre Sportcsarnokban az ökölvívó országos bajnokságon, hiszen a 36 évesen is ellentmondást nem tűrően bunyózó, Szegeden készülő Bernáth István döntő fölénnyel lett győztes. A +90 kilogrammos súlycsoportban Felföldi László volt az ellenfele, akinek nem volt sok esélye.

A SZEGED BOX CLUB VERSENYZŐI SEM JÖTTEK HAZA ÜRES KÉZZEL

Több szegedi érintettje is volt az országos bajnokságnak, de sajnos a férfiak 75 kilogrammos súlycsoportjában elmaradt a finálé, mert a Szeged Box Club versenyzője, Gémes Levente sérülés miatt nem vállalta a küzdelmet Mester Soma ellen, így a második helyen végzett.

  • Deák Fanni és Róth Veronika bronzéremmel zártak,
  • Bertók Dávid Gyula és Belal Mustafa pedig az ötödik helyen végezett.

A hat induló versenyzőből a Szeged Box Clubnál három szegedi érem született. Gratulálunk mindenkinek!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb