Nem lehet kiváltani a receptre felírt gyógyszereket, mert leállt az EESZT

A szegedi páciensek sem tudják kiváltani a receptre felírt gyógyszereiket, ugyanis leállt az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltató Tér (EESZT) – értesült a HVG. Úgy tudják, az egész országot érinti a meghibásodás, arról pedig nem kaptak tájékoztatást, hogy várhatóan mikorra sikerül majd helyreállítani a rendszert.
A patikusok azt mondták, nagyjából két órája nem működik az EESZT, így csak azokat a vényköteles gyógyszereket tudják kiadni, amelyeket kézzel írtak fel receptre. Az EESZT ügyfélszolgálatán azt mondták, hogy tudnak a leállásról, és dolgoznak már a hiba elhárításán, azt viszont nem tudták megmondani, hogy pontosan mikorra állhat helyre a rendszer.
Az EESZT-n kívül nem működött pénteken a magyarorszag.hu oldal sem, és nem lehetett belépni az ezen keresztül elérhető felületekre sem.



