Nagy durranásra készülnek a REÖK és DELIMO cukrászdák: érkezik Magyarország Tortája, avagy dobostorta másképp, az Államalapítás Ünnepére

Az Államalapítás Ünnepe 2006 óta egy kicsit dupla, sőt, tripla nagybetűs ünnepnap azoknak, akik rajonganak a minőségi édességekért. A Magyar Cukrász Ipartestület 2025-ben immár tizenkilencedik alkalommal hirdette meg a „Magyarország Tortája” versenyt, amely az augusztus 20-i nemzeti ünnep, államalapító Szent István napja – hazánk szimbolikus születésnapja – alkalmából hivatott méltó módon bemutatni a magyar cukrászat hagyományait, értékeit és kreatív alkotóerejét. Az idei év győztesei augusztus 19-től mutatkoznak be a szegedi Reök és Delimo Kézműves Cukrászdákban, akik már óriási erőbedobással, nomeg három újdonsággal készülnek a jeles napra.
A két győztes termék – a dobostortát újraálmodó “DCJ STÍLUSGYAKORLAT” és az édes álomból született “ÁLMODOZÓ” – valamint a szegediek döntős finomsága, a NAPSUGÁR egy nappal az Államalapítás Ünnepe előtt lesz kapható a fent említett szegedi cukrászdákban. A Szeged365-ön kedden érkezünk egy nagy szabású süti-teszttel, előtte azonban érkezzen egy kis felvezetés a három különlegességhez, melyek közül az egyik a szegedi Novák Ádám és Haller-Dovalovszki Barbara alkotása (REÖK, DELIMO kézműves cukrászdák).
MAGYARORSZÁG TORTÁJA 2025 GYŐZTES: DCJ STÍLUSGYAKORLAT
Az alkotók: Balogh László és Kis Roland, Kézműves Cukrászda Gyula
„Tisztelgünk a dobostorta 140 éves öröksége előtt egy kortárs megközelítésben. A vajban gazdag felvert klasszikus alapokra épül, míg a habkönnyű csokoládé krémhez angol krémet, meringuet, és természetesen csokoládét és kakaómasszát használtunk. A kosarakból meggyet és meggypálinkát vettünk, így váltakoznak a rétegek, piskóta, csokikrém és meggy, de most nem vízszintesen, hanem merész függőleges elrendezésben. Az alsó piskótalapot karamellacukor koronázza, bár ez a szemek elől rejtve marad, míg a belső textúrákban, mandulanugát és grillázs teszi teljessé az élményt. A DCJ Stílusgyakorlat egyszerre idézi meg a hagyományt és nyit új utakat a dobos újraértelmezésében.”

MAGYARORSZÁG TORTÁJA 2025 DÖNTŐS: NAPSUGÁR
Az alkotók: Novák Ádám és Haller-Dovalovszki Barbara
REÖK és DELIMO Kézműves Cukrászda és Kávéház, Szeged
„A torta elnevezése utal a nyári napsütésekre és a nyáron termő sárgabarackra, ami az egyik fő alkotóeleme, valamint a torta keresztmetszetében látható csíkok is a Nap sugaraira emlékeztetnek. A torta közepén lévő sárgabarack zselé réteget a kumkvat és a sárgabarack pálinka teszi izgalmassá, amit egy túró mousse ölel körűl. Alulra plusz textúraként egy ropogós praliné réteg került, ami piemonti mogyoró és mandula felhasználásával készült. Mind a három alapanyag kosárból 1-1 alapanyag felhasználásra került a torta megalkotásánál. A gyümölcs és a pálinka mellett, a Kárpát-medencében őshonos fűszerek közül az izsóp is megjelenik a torta tetején lévő áthúzóban.
MAGYARORSZÁG CUKORMENTES TORTÁJA 2025 GYŐZTES: ÁLMODOZÓ
Az alkotó: Kovács Alfréd
Édes Vonal Cukrászda Cukrásza, Vác
“Egy édes álomból született: Alfréd egy éjjel megálmodta a tortát, reggel papírra vetette, majd megsütötte – és apróbb módosításokkal tökéletesítette. Az eredmény? Egy békebeli hangulatú desszert, ami megidézi a klasszikus Lúdláb vagy Rigójancsi ízvilágát – hozzáadott cukor nélkül! A tortában kakaós-mandulalisztes piskótalapok között fahéjas, chiamagos meggyragu bújik meg, amit enyhén édes tejcsokoládékrém ölel körbe. A roppanós textúrát pedig kakaóbab töret adja. Egy igazi mestermű!”

A két szegedi cukrászda közül az egyik – a REÖK palotában működő – augusztus 20-án is végig nyitva lesz, sőt, már ma is nagy durranásra készülnek. 16:30-tól ugyanis a dedikálást tartanak A 3 testőr sztárjai a REÖK Kézműves Cukrászdában. Mint megtudtuk, ott lesz a rendező, Szente Vajk és az előadás több sztárja is dedikálókártyákkal várja rajongóit a cukrászda teraszán.
Fotók: Magyar Cukrász Ipartestület, Egy Csepp Figyelem Alapítvány







