Kikapcs

4 990 Ft-ért lángos és 3 bor? Különleges gasztroélménnyel vár a hétvégén a szegedi Próbafülke (galéria)

Nem szokványos kávézó, és nem szokványos lángos: ezen a hétvégén a Vitéz utcában található Próbafülke megmutatja, mit jelent náluk a tudatos gasztronómia. Július 24-én és 25-én, pénteken és szombaton egy olyan eseménnyel várják a vendégeket, ahol a hagyomány és a modern szemlélet izgalmas módon találkozik. A program részeként kedvezményes áron lesz kapható a vadkovászos lángos, amelyhez egy három borból álló válogatást is kínálnak – mindössze 4 990 Ft-ért.

A Vitéz utca 3 szám alatt található Próbafülke már a nyitáskor egyértelművé tette, hogy nem a megszokott kávézós irányt fogja követni. A kovászos péksütemények, a karakteres specialty kávék és a gondosan válogatott natúr borok mögött egy tudatos, dél-alföldi gyökerekből építkező koncepció áll. Ezt a szemléletet most egy igazán magyar klasszikuson keresztül mutatják meg: érkezik a vadkovászos lángos és borkóstoló. Pénteken 16:00 és 22:00 között, szombaton pedig egész nap egy különleges párosítást próbálhatsz ki: vadkovászos lángos különböző feltétekkel, hozzá pedig három borászattól 1-1 pohár bor, kedvezményes csomagban. Ha pedig inkább szabadon válogatnál, kérhetsz külön bort és lángost is. A csomagban a Koppitsch, a Kövesd, és a Maurer borászatok borai szerepelnek.

LÁNGOS, AHOGY MÉG NEM KÓSTOLTAD

A hangsúly azonban nemcsak a párosításon van, hanem az alapanyagokon és az elkészítés módján is. A Próbafülkében készülő lángos vadkovásszal készül, vagyis nem bolti élesztővel, hanem természetes módon jelen lévő vadélesztő törzsekkel fermentált tésztából. Ez a hagyományos eljárás nemcsak karakteresebb ízt, hanem könnyebben emészthető végeredményt is ad.

A Próbafülke lángosa ráadásul minden nap kapható, és a feltétek választéka is különleges: egyrészt többféle sajtvariáció közül választhatsz, másrészt a délelőtti órákban reggelizős változatokat próbálhatsz ki, délután pedig olyan tartalmas kombinációk kerülnek a lángosra, mint a rackapörkölt, a mangalica vagy a tépett kacsa. A vegetáriánus opciók sem maradnak ki: szezonális zöldségekkel készült változatok is elérhetők, és a lángosok szinte minden esetben helyi termelőktől származó, bio alapanyagokból készülnek.

KÁVÉ, AMI MÁR ÉLMÉNY

A Próbafülke nemcsak a bor és a lángos miatt érdekes. A specialty kávék kínálata is kiemelkedő, naponta 14 különböző kávéital közül lehet választani. Külön figyelmet érdemel a hidegen áztatott kolumbiai kávé, amelyet szifonból töltenek pohárba – az élmény sokak szerint a Guinness sör krémességét idézi, teljesen új textúrát adva a kávénak.

A most hétvégi esemény egy sorozat kezdete: a nyár folyamán péntekenként és szombatonként rendszeresen lesznek borkóstolók, ősztől pedig már keddtől szombatig várják hasonló programokkal a vendégeket.

A Próbafülke egy olyan gasztrotér, ahol a hagyományos ízek, a modern technológiák és a tudatos alapanyaghasználat találkoznak. Ha kíváncsi vagy, milyen a lángos egy újragondolt formában, vagy egyszerűen csak kipróbálnál egy különleges kávét vagy bort, ezen a hétvégén érdemes beiktatni egy látogatást. Vitéz utca 3, Szeged szívében.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb