Közélet

Elhunyt Dr. Farkas László szegedi ex-képviselő, a KDNP alapító tagja

Dr. Farkas László ügyvéd, a Kereszténydemokrata Néppárt alapító tagja 82. születésnapját követően néhány nappal, karácsony hajnalán elhunyt. Személyében Csongrád megye rendszerváltásának jelentős alakját veszítettük el, aki köztársasági megbízottként, szegedi önkormányzati képviselőként segítette a térség és város fejlődését – értesítette portálunkat a szegedi KDNP.

Dr. Farkas László keresztény-konzervatív értékek melletti következetes kiállásával erősítette a Kereszténydemokrata Néppártot különböző pozíciókban: városi elnökként, országos elnökségi tagként, legutóbb az Országos Fegyelmi és Etikai Bizottság elnökeként. A sokak által ismert ügyvéd, ősi szegedi család tagjaként, tisztelt és szeretett emberként élt.

Szegeden született 1938-ban, majd az Esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumba nyert felvételt. Az 56-os forradalom alatt diákként részt vett egyes esztergomi és budapesti megmozdulásokban. Érettségi után a szegedi egyetem Állam- és Jogtudományi Karán  szerzett diplomát. Jogászként ügyvédi szakvizsgát szerzett és ezen a pályán dolgozott. Mindvégig elkötelezett keresztény emberként élt, folyamatos kapcsolatot tartva az itteni ferences rendházzal.

Fotó: Szabó Dávid

Aktív közéleti munkássága a rendszerváltás idején indult, amikor a Szegeden is szerveződő KDNP egyik alapítójaként fölkérést kapott az Antall-kormány új közigazgatási rendszerébe, a dél-alföldi köztársasági megbízott államtitkári rangú posztjának betöltésére. Ezt a megbízatását, mint minden későbbi közéleti tisztségét, felelősséggel, szorgalmas munkával látta el. Köztársasági megbízotti munkája Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyék közigazgatásának törvényességi felügyeletére terjedt ki, melyet jogi szakszerűséggel látott el az Antall- és Boross-kormányok idején.

Ez idő alatt segített a Szeged–Alsóvárosi Ferences Rendház ingatlanhelyzetének rendezésében és hasonlóan komoly szerepe volt a dél-alföldi egyházi iskolák, oktatási intézmények korábbi törvénytelen elkobzásának megszüntetésében, amely munkát Gyulay Endre Szeged–csanádi megyés püspökkel és munkatársaival közösen végezte. Négyéves köztársasági megbízotti munkáját követően különféle tisztségekben dolgozott, négy cikluson keresztül a Szegedi Közgyűlésben is, annak megbecsült tagjaként.

Számos kitüntetéssel, többek között a Magyar Érdemrend Tiszti Keresztjével ismerték el munkáját.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb