Triplazuhatag Debrecenben – a Szeged kárára

Bár a bajnokság felsőházába igyekvő Debrecen ellen nem is számíthattunk könnyű mérkőzésre, nem bírt a hajdúságiak kiváló dobóformájával a Naturtex SZTE Szedeák férfi kosárlabda csapata, így síma, 94-78 arányú vereséget szenvedtek. A hazaiak 15 hárompontost szórtak a mérkőzés során.

A Debrecen (DEAC) a mérkőzés elején gyorsan felépített egy 10 pontos előnyt, amely a második negyedben 15 pontra nőtt. Innen a Szeged egy 9-0-ás rohammal felzárkózott 6 pontra, a félidőre azonban így is visszaállt a 10 pontos differencia.

Fotó: DEAC Facebook

A második félidő is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A Szeged 4 pontra közelítette meg ellenefelét, de ismét jöttek azok a triplák, így a végére már nem maradt sok izgalom.

DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 94-78 (27-17, 19-19, 25-22, 23-20)
Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 20. Forduló. Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, vezette: Győrffy P., Ádám J., Balog Gy. (Balogh L.)
DEAC: MODY 19/12, Harrison 12/12, Milosevics 10/6, DRENOVAC 15, TÓTH Á. 16. Csere: Polyák 6/6, Omenaka, Somogyi 3/3, Gáspár, Manigat 5/3, Bognár 8/3. Vezetőedző: Kovács Adrián.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Curry 11/6, Kerpel-Fronius 5/3, SCOTT 24/6, Krapic 13/9, ASBURY 18. Csere: Kerpel-Fronius G., Vágvölgyi 3/3, Mayer 1, Balogh S. , Polányi 3/3, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A szegediek 4 győzelemmel és 17 vereséggel a 14 csapatos NB I 13. helyén állnak, három győzelemnyi lemaradásra a 12. helyezett Kaposvártól. Sok idő nincs a szomorkodásra, mert szerdán 19.15-től a bajnokság 8. helyén álló Zalaegerszeg lesz a szegediek vendége az Újszegedi Sportcsarnokban.