Megvédte címét a Bayern München óramű pontosságú ketyegője

Egy “szuperkísérlet” véget ért: az eredetileg Portugáliában megrendezni tervezett Szuperkupa – döntő végül 14.032 néző előtt a Bayern München hosszabbításos, 2:1 arányú sikerével zárult a Sevilla ellenében. Érdekességként a németek végül egy 10 évvel ezelőtti spanyol világbajnok, Javi Martinez hosszabbításos találatával csikarták ki a címvédést.

UNORTODOX ELŐZMÉNYEK: HODÁLYSZERŰ TESZTELÉS A MECCSRE TARTÓKNÁL, MAGYAROS FIFIKA A MASZKÁRUSÍTÓ HELYEKEN

A müncheni Allianz Aréna parkolóházában hatalmas transzparenst feszítettek ki ezzel a felirattal: „Szuperkupa? Szuperbiztonság!”. Az ott felállított, ingyenes tesztelő ponthoz azok jöttek, akik jegyet vásároltak a meccsre. Utólag ugyanis a Robert Koch Intézet szabályai szerint nem szükséges teszt, vagy kéthetes karantén, ha valaki 48 órán belül visszatér. „Ezt meg fogjuk változtatni, meg kell változtatni. Nem kockáztathatjuk meg 2-3 ezer emberrel, akik aztán egy győzelem után érthető módon, összevissza ölelkeznek, hogy jöjjön egy hatalmas fertőzési hullám” – szögezte le Markus Söder bajor miniszterelnök hétfőn, hozzátéve, hogy az UEFA Szuperkupa mérkőzése nem válhat szuperterjesztő eseménnyé. Magán az eseményen a dörzsölt árusok is igyekezték begyűjteni a jattot: a Puskás Ferenc Stadion előtt próbálták eladni a szurkolóknak a Bayern München logójával díszített maszkokat, ám a NAV emberei elkobozták azokat, arra hivatkozva, hogy valószínű hamisítványok, tehát jogtalanul használják a bajor csapat logóját. Az illetéktelen védjegyhasználat gyanújára adott választól már az adóhatóság munkatársai dobtak hátast: az árusok azzal próbáltak magyarázkodni, hogy a védelmi eszközöket legális viszonteladói tevékenységben gyűjtötték be az internetről.

NYÖGVENYELŐS KEZDETEK UTÁN IS FERGETEGES HANGULAT, MEGÉRDEMELTEN GYŐZÖTT A PSG ELLEN MÁR BAJNOKOK LIGÁJÁT NYERŐ BAYERN MÜNCHEN

Nagy várakozás, ám annál is nagyobb biztonsági készültség övezte a Puskás Arénában rendezett európai Szuperkupa-mérkőzést, amelyen a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München az Európa-ligát megnyerő Sevillával csapott össze. Egyik vezetőedző sem tartalékolt, a legerősebb kezdő tizenegyet küldte pályára. A Bayern München rögtön az első percekben megkezdte a letámadást, vad bikák módjára szinte a levegőt is elszívták volna a szélvészgyors andalúz matadoroktól. A Sevilla azonban nem rettent meg, a kezdeti nehéz pillanatok után kijött a szorításból, és támadásba lendült. Nem is akárhogyan: a 11. percben Jesús Navas beadását Luuk de Jong vette mellre a tizenhatoson belül, a holland csatár ezzel egyben lekészítette a labdát az érkező Ivan Rakitićnek, akit David Alaba felborított. Az osztrák védő sárga lapot, a Sevilla büntetőt kapott. Lucas Ocampos remekül, vakon helyezte a jobb alsóba a lövést, így Neuernek mákszemnyi esélye sem akadt (0:1). A biztonsági játékot napoló Bayern Lewandowski vezetésével gyújtotta be a rakétákát, azonban a Bounou kapus organizálta védelem az egyre viharosabb offenzívákat átvészelte.

A HANGULAT BEIZZÍTÁSÁVAL NEM VOLT GOND, BÁR AZ EGY RÉSZRŐL PÁRTATLAN ÜNNEPLŐ TÖMEG OLYKOR AZT HIHETTE, A VÁLOGATOTT SOROS TALÁLKOZÓJÁN VAN

A 33. percben már a Sevilla kapusa is tehetetlen volt: Thomas Müller külsővel perdítette középre a labdát pazarul a jobb oldalról, Lewandowski jó ütemérzékkel készítette le a labdát az érkező Leon Goretzkának, aki 11 méterről a kapu jobb oldalába helyezte. A védők lemaradtak róla, ez pedig végzetes hibának bizonyult (1:1). Az 51. percig várhattunk a következő nagy lehetőségre: Leroy Sané adott be a tizenhatos jobb sarkáról, a hosszún érkező Lewandowski lefejelte a labdát Thomas Müllernek, aki nagyon higgadtan visszagurította a lengyelnek az ötösön belül, Lewandowski pedig közelről a hálóba lőtt. A videobíró azonban jelzett, az ellenőrzés után visszavonták a találatot. Lewandowski lába előrébb volt, mint a védő felsőteste… Miközben a lelátón felzúgott a Ria, Ria, Hungária! rigmus, a Sevilla cserékkel próbált frissíteni és új lendületet venni. A 87. percben meg is nyerhette volna a meccset a spanyol csapat, de Youssef En – Nesyri óriási ziccert rontott el. A marokkói csatár remek kiugratást kapott Jordántól, de hét méterről hiába célozta meg a jobb alsót, Manuel Neuer nagy bravúrral szögletre tolta a lapos lövést.

HOSSZABBÍTÁS SZIMBOLIZÁLTA A LÖVÉSZÁRKOK ÁLLÓHÁBORÚJÁRA HAJAZÓ JÁRVÁNYT

A hosszabbítás első félidejében kétszer is eldönthette volna a meccset a Sevilla: a 91. percben Jordán került helyzetbe a tizenhatoson belül, de annyit várt, hogy Niklas Süle beérte, és szögletre tudta menteni a beadási kísérletet. Néhány perccel később Youssef En-Nesyri lépett ki ziccerben, a jobb alsót vette célba, de Neuer nagy bravúrral kitolta a labdát. A 104. percben ugyanis a Bayern döntött: a szögletet Bounou paskolta ki középre, a csereként beállt Javi Martínez azonban mintegy tíz méterről a kapu jobb oldalába fejelt, a Sevilla kapusa hiába vetődött, nem érhette el a jól helyezett fejest (2–1), és a legrangosabb európai kupavetélkedés után legyűrte az EL – címvédőt is, így 2013. után nyerhette meg ismét a Szuperkupát. Forrás: index.hu