Kikapcs

Az a jó beszélgetés, amelyben maga az ember is kibontakozik – Jakupcsek Gabriella volt Szegeden a Traccs vendége

A Traccs egy országos kezdeményezés, amely során neves, elismert személyiségek beszélgetnek a közönséggel. Hogy miről? A válasz egyszerű: mindenről! A program keretében először Jakupcsek Gabriella, Magyarország egyik legismertebb és legnépszerűbb televíziós műsorvezetője látogatott el Szegedre, akivel szeptember 24-én, csütörtökön volt lehetősége az érdeklődőknek találkozni, méghozzá a Belvárosi Mozi Zsigmond Vilmos termében.

Fotó: Traccs hivatalos Facebook oldala

A Traccs nevű előadássorozat keretében színes, improvizatív beszélgetések során példamutató és sikeres emberek vallanak magukról, őszintén és kendőzetlenül. Jakupcsek Gabriella, a beszélgetések mestere olyan történetekbe avatja be hallgatóságát, melyeket a saját életéből merít, de egyébként bárkivel megtörténhetnek. A vele való beszélgetés motiválhatja, új utakra ösztönözheti, elgondolkodtathatja, vagy akár csak szórakoztathatja és felhőtlen kikapcsolódást nyújthat az érdeklődőknek. Az est folyamán Várnai Adrienn faggatta Jakupcsek Gabriellát, de az előadás végén maguk a résztvevők is kérdezhettek, sőt, a műsorvezető arra is szokta biztatni hallgatóságát, hogy ragadják meg az alkalmat, és kérdéseikkel vegyenek részt a beszélgetésben.

Fotó: Traccs hivatalos Facebook oldala

Az előadásaim végén mindenkit arra biztatok, hogy beszéljünk és kérdezzenek. Nagyon érdekes, hogy amikor elindult a Traccs, ebben senki nem hitt, és azóta kiderült, hogy mégis tökéletesen működik mindenhol. Az előadás végére ugyanis már annyi témát érintek, hogy felpiszkálom reményeim szerint az ott ülőket. Mindig azt mondom, hogy a Traccsnak pont ez az értelme, hogy arról beszélünk, ami egyébként nincs a nyilvánosság előtt. Ezért is nem lehet rögzíteni ezt az előadást, mert így talán az emberek többet megengednek maguknak, mint amit egyébként nyilvánosan mernének. És nem azért mert titkokról van szó, hanem, mert tényleg létre tud jönni egy olyan kapcsolat, amely nem a nyilvánosság felé szól, hanem a közös, meghitt beszélgetésekből születik meg.” – árulta el Jakupcsek Gabriella, ahogy azt is hozzátette, nem attól jó egy beszélgetés, hogy saját magamról mesélek, hanem attól lesz érdekes, ha meg tudok a másikról valamit, amikor nem az udvariassági köröket futjuk, hanem megismerhetjük a történetből az embert.

Fotó: Traccs hivatalos Facebook oldala

Az előadások szorosan kapcsolódnak a műsorvezető könyveihez: a Megúszhatatlan, És Te hogy vagy?, és a Nagy levegő című könyvek olyan konkrét témákat dolgoznak fel Jakupcsek Gabriella életéből, melyek ugyan vele történtek meg, de ezenkívül bárkivel előfordulhatnak. A három könyv nagyon sok történetet ölel fel, megadják a Traccs előadásainak alapját, a hallgatóság megismerheti a könyvekben fellelhető sztorik hátterét, azt, hogy milyen élmények hívták őket életre, s valószínű minden olvasóban eljön az a pont, amikor párhuzamot vonhat a történetek és a saját élete között, megtalálja azt a részt, ahol magára ismer.

Fotó: Traccs hivatalos Facebook oldala

Sok mindenről szólnak ezek a történetek, részben a könyveimben említett jelenségekről. Minden műsoromban a közérzet izgat, tehát azok a témák, amelyeket naponta olvasunk, de engem nem a hír érdekel, hanem az ember, aki mögötte áll, aki mindezt megéli. Most a járvány idején az életmódunk megváltozása foglalkoztat, az, hogy ki hogy élte meg. A saját változásaimon keresztül nagyon sok történetet mesélek el, vicceset, szomorút, megrázót, sok – sok olyan történetet, amely másokkal is megeshetett. Úgy érzem, nagyon sokat tanultam belőlük, többségét meg is írtam a könyveimben, ezek adják az előadásaim alapjait. Elszórom a gondolat magvait, és hagyom, hogy mindenki kimazsolázza magának, hogy őt melyik érinti meg, melyikre ismer rá a saját életéből.”

Fotó: Traccs hivatalos Facebook oldala

Jakupcsek Gabriella elárulta, lételeme a pörgés, az a pezsgés, ami a munkáját jellemzi. Leginkább a televíziós műfajban érzi otthon magát, de ez önmagában még kevés, akkor a legboldogabb, ha az egyik nap forgat, a másik nap például Szegeden tart előadást, közben jegyzetel, írja a könyvét, vagy tréningeket tarthat. Ez a komplexitás jelenti számára az igazi örömet.

Szeged pedig különösen kedves helyet foglal el a műsorvezető életében, hiszen a férje is szegedi, ide járt a fia egyetemre, imádja a Kárász utcát, ahol mindig büszkén tekint apósa, Kligl Sándor A zenebohóc elnevezésű szobrára.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb