Öt szegedi érem a kajak-kenu világkupán

Molnár Csenge és Varga Katalin révén két ezüstéremmel, valamint Birkás Balázsnak, Suba Róbertnek és Rescsik Csabának köszönhetően három bronzéremmel zárta a Maty-éren rendezett gyorsasági és parakenu világkupát az NKM Szeged Vízisport Egyesület. Az idei szezon egyetlen nemzetközi versenyén rendeztek 500 méteres parakenu bemutatófutamokat is, ahol Suba Róbert, Varga Katalin és Rescsik Csaba is nagyszerűen szerepelt.

ZOMBORI DOMINIK-Szőke Attila – C2 Férfi 500 méter – nem jutott döntőbe

BIRKÁS BALÁZS-Balaska Márk-Noé Bálint-Csizmadia Kolos – K4 Férfi 500 méter előfutam – nem jutott döntőbe

TIZENÖT MAGYAR ÉREM EGYETLEN HÉTVÉGE ALATT

A leghosszabb távon, 5000 méteren a kenus Adolf Balázs és a kajakos Bodonyi Dóra révén két győzelmet arattak, valamint további egy-egy második és harmadik helyet szereztek a hazai versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupán. A magyar csapat összesen 15 éremmel, 6 arannyal, 6 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a vasárnap véget ért viadalt.

EKÖZBEN BELGRÁDBAN: AZ IFJÚSÁGI EB-N IS NAGYOT MENTEK A SZEGEDIEK

Amíg a Maty-éren gőzerővel meneteltünk a világkupán, a szegedi Szabó Gábor és Újhelyi Mihály idegenben húzott nagyot: Európa-bajnoki ötödikek lettek! A férfi kétpárevezős a mai sikeres középfutamot követően délután a döntőjében állhatott rajthoz a belgrádi ifi EB-n, ahol végig stabilan tartva pozíciójukat, az ötödik helyet csípték meg.

Forrás: NKM Szeged Vízisport Egyesület