Suba Róbert döntőzik, Kárász, Birkás és Nádas is bemutatkozik a Kajak-Kenu Világkupa pénteki napján

Pénteken újabb futamokkal folytatódik a Maty-éren zajló gyorsasági és parakenu világkupa (sőt, igazából hivatalosan ma kezdődik a VK, eddig a kvalifikációs versenyek zajlottak). Az MVM Szeged VE versenyzői közül heten is vízre szállnak.

AZ MVM Szeged VE versenyzőinek az alábbi időpontokban drukkolhatunk, az élő stream-et mi is átvesszük (itt, a cikkben és a főoldalunkon is):

MINDEN SZÁMBAN OTT LESZÜNK TOKIÓBAN

“Amiért jöttünk, az megvan!” – nyilatkozta boldogan Hüttner Csaba szövetségi kapitány a csütörtöki nap végén. Hatalmas csatában ugyanis két férfi kenus olimpiai kvótát szerzett az Adolf Balázs, Fejes Dániel-páros C-2 1000 méteren, és a magyar csapat begyűjtötte az utolsó férfi kajakos indulói helyet azok után, hogy kajakban a Béke Kornél, Varga Ádám-duó rajt cél győzelmet aratott, szintén 1000 méteren. Ez azt jelenti, hogy Magyarország minden számban indít majd egységek a Tokiói olimpián, és már most több kvótát szerzett, mint a 2016-os, számunkra három aranyérmet hozó riói olimpia előtt.