Nem volt kérdés: rommá verte a Pick a Dabast (42–27)

Sima ügy, magabiztosan nyertünk (42–27) hazai pályán a Dabas ellen. A meccs előtt vastaps köszöntötte a MOL-Pick Szeged vendégeit, a szegedi COVID-osztály munkatársait.

MOL-PICK Szeged–Dabasi KC VSE 42–27 (21–13)
Férfi kézilabda, NB I., 25. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Fekete, Tóth D.
MOL-PICK Szeged: Alilovic – Radivojevics 1, Zsitnyikov 4, Bombac 3, Bánhidi 3, Bodó 2, Källman 4. Csere: Mikler Nagy T. (kapusok), Gaber 4, Sostaric 5/1, Kaspárek 4, Canellas 5, Henigman 1, M. Stranovsky 4, Rosta 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Dabasi KC VSE: Holló – Ács 1, Fekete B. 1, Garajszki, Szöllősi Sz. 2, Koller 1, Laurinyecz 2. Csere: Podoba 1 (kapus), Török 4, Kende 2, Váczi 4/2, Horváth L. 1, Antal 3, Tóth Á. 1/1, Hajdú 2, Katona 2. Vezetőedző: Tomori Győző.
Hétméteres: 1/1, ill. 3/3.
Kiállítás: 10, ill. 2 perc.

A csapat összefoglalója, a mérkőzést követően:

A vendégek szereztek vezetést, amire három góllal válaszoltunk, és rendesen elkaptuk a fonalat, Bánhidi Bence és Jonas Källman járt az élen a gólszerzésben. Pörgettük a ritmust, így néha pontatlanok voltunk támadásban, azonban Mirko Alilovic többször is bravúrosan védett, így a 10. percben már 7-3 volt a javunkra. A 14. percben Dean Bombac előbb talpról, majd felugrásból bombázott a kapuba: 10-4. Zúgott is a „Deki!” kiáltás a B-középből. A 22. percben is hat találattal vezettünk, 14-8 volt ide. A hajrában még rápakoltunk erre, így 30 perc játék után 21-13-at mutatott az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője.

A tempót még fokoztuk, így pillanatok alatt tíz lett „közte”, majd Mario Sostaric hetese után már 27-15 volt nekünk. Járt is taps a szurkolóinktól, akik ismét remek hangulatot teremtettek. Most a vendégek vették elő a hét a hat elleni játékot, de ez sem zavart meg bennünket, folyamatosan növeltük az előnyünket, igazi örömjátékot bemutatva, amit értékelt a táborunk, így sok-sok taps volt a jutalmunk. A vége sima győzelem: 42–27.

Forrás: Pickhandball, Süli Róbert