Közélet

Lezárult az SZTE környezetbarát közlekedési megoldásokat vizsgáló kutatási projektje

Az e-mobilitást segítő oktatási és kutatási projekt zárult le a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a Neumann János Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen – tájékoztatta a szegedi intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

A CÉL A FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS ELÉRÉSE

A közlemény szerint napjainkban az e-mobilitás – amely egyaránt jelenti a tisztán elektromos és a hibrid hajtást – alapjaiban változtatja meg a szakemberek és a laikusok szemléletét, mert így már elérhető közelségbe került számos olyan közlekedési megoldás, amely hozzájárul a fenntartható fejlődéshez.

NÉGY ÉS FÉL ÉV ALATT VALÓSULT MEG A PROJEKT

A három egyetem együttműködésében megvalósított négy és fél éves program költségvetése megközelítette az 1,15 milliárd forintot. A partnerintézmények egymás kompetenciáit jól kiegészítve, egymástól is sokat tanulva foglalkoztak olyan területekkel, mint a hibridhajtás energiamenedzsmentje, az akkumulátorok és akkupakkok fejlesztése és menedzsmentje, újszerű emissziómérési metodika fejlesztése, az anyagtechnológiai és -vizsgálati módszerek fejlesztése. Kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy a hibridhajtás koncepcionális elképzelései miként alkalmazhatók a tisztán elektromos, illetve elektromosan segített repülés területén. Közösen dolgozták ki a nyílt innováció újszerű módszertanát, és vezették be azt a tevékenységükben, és építették ki kapcsolataikat a civil szféra képviselőivel – áll a közleményben.

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek

3 hozzászólás

  1. Visszajelzés: โคมไฟ
'Fel a tetejéhez' gomb