Az olimpián kívül is van (sport)élet: Fábián Bettina nyílt vízen is Európa-bajnok lett!

Élete első nemzetközi nyílt vízi versenyén, a Párizsban rendezett Junior Nyíltvízi Európa-bajnokságon rögtön junior Európa-bajnoki aranyérmet szerzett a Haász SZUE tehetsége, Fábián Bettina – adta hírül péntek este a klub.

Az utolsó körben spanyol szökés volt 1500 méterrel a vége előtt, de a mieink tartották az iramot és az érmes helyekért küzdöttek. Fábián Bettina átvette a vezetést, a cél előtt 800 méterrel folyamatosan növelve az előnyét, végül így nagy fölénnyel úszott be a célba, ezzel megszerezve a mai nap második magyar aranyát. “Betti remekül kihasználta a medencés úszásból fakadó sebességelőnyét. Újra bizonyította, hogy kiváló érzéke van a nyílt vízi úszáshoz. A medencés szakág mellett itt is szép jövő állhat előtte” – nyilatkozta Gellért Gábor, szegedi szövetségi kapitány.

A Haász SZUE tehetsége két hete szintén EB-aranyérmet szerzett, csak akkor épp Rómában, a 4×200-as gyorsváltó fináléjában. Most újra. Büszkék vagyunk Rád!

Forrás és fotók: HAÁSZ SZUE