Újabb dicsőség, egyenesen Tokióból: Pap Bianka ezüstérmes, 200 vegyesen!

Csütörtöki aranyérme után egy nappal Pap Bianka újabb érmet szerzett a 2021-es Tokiói Paralimpián, ezúttal kétszáz méter vegyesúszásban, amelynek döntőjében 2:26.12-es idővel másodiknak ért célba.

Pap Bianka a negyedik legjobb idővel jutott be a kétszáz vegyes döntőjébe, és a délelőtti előfutamok időeredményei alapján sejteni lehetett, hogy jó kis csata lesz a fináléban. A döntőben a hatos pályán úszó Pap a második hosszon, hátúszásban átvette a vezetést, és hárman el is mentek holland riválisaival, és bár visszaesett, az utolsó hosszt, a gyorsot meghúzva második helyre jött be, a magyar küldöttség tizenötödik érmét szerezte.

Az S10-es kategóriában versenyző 21 éves magyar úszónak remekül sikerült a XVI. Paralimpiai Játékok, eddig szerzett egy aranyérmet száz méter háton és egy ezüstöt 400 méter gyorson, de száz gyorson van egy negyedik, 4×100 méteres gyorsváltóban egy ötödik és száz mellen egy hetedik helye is.