Történelmi vereséget szenvedtünk Albániában, ugrott a harmadik hely

Miután 4-0 vereséget szenvedtünk el az angoloktól, vasárnap kellett volna javítani a magyar labdarúgó-válogatottnak a a 2022-es katari világbajnokság selejtezőinek európai I csoportjában. Sajnos nem jött össze: 1-0-s vereséget szenvedtünk el az albán csapat vendégeként.

Az Elbasanban rendezett vasárnapi összecsapáson a hazaiak végig veszélyesen futballoztak, és Armando Broja 87. percben szerzett góljával otthon tartották a három pontot. Ez volt a két csapat hetedik egymás elleni mérkőzése, az albánok először szereztek gólt és első alkalommal diadalmaskodtak.

• Albánia–Magyarország 1-0 (0-0)
  • Elbasan, 4000 néző, Vezette: Makkelie (holland)
  • Gól: Broja (87.)
  • Albánia: Berisha – Doka Hoxhallari (78.), Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Abrashi (Cekici, 69.), Gjasula, Trashi (Roshi, 46.) – Uzuni, Balaj (Broja, 78.), Bajrami (Laci, 63.).
  • Magyarország: Gulácsi (Dibusz, 46.) – Lang, Orbán, Szalai A. – Botka (Varga R., 88.), Kleinheisler (Nikolics, 90.), Nagy Á., Szoboszlai, Fiola – Gazdag (Sallói, 67.), Sallai (Hahn, 89.).

• 6. San Marino 0.

További mérkőzések: Anglia–Andorra 3-0, a San Marino–Lengyelország összecsapást később játsszák.

Marco Rossi együttese szerdán Andorrát fogadja vb-selejtezőn.

CSÜTÖRTÖKÖN AZ ANGOLOKTÓL KAPTUNK KI

Három napja az angolok ellen kezdtünk, sajnos nem tudtuk megismételni a történelmi 6:3-at, sőt. A vendégek végig nagy fölényben futballoztak, majd a második félidő elején gyorsan eldöntötték a három pont sorsát:

• az 55. percben Raheem Sterling lőtt Gulácsi Péter hálójába,
  • a 63. percben Harry Kane,
  • a 69. percben pedig Harry Maguire fejjel volt eredményes.
  • A végeredményt a 87. percben Declan Rice állította be, lövésénél Gulácsi nagyot hibázott.