Francia diadal a szegedi PICK Arénában

Óriási győzelemmel búcsúztatta a szerbeket az olimpiai bajnok francia válogatott az EB-től, a szegedi Pick Arénában megtartott meccsen 29-25 – re győzték le Szerbia csapatát. A hétfő esti találkozó gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt, a második félidő már csak formalitás volt.

Szerbia 3–3-ig tartotta magát Franciaország ellen, de a 15. percben már 9–4-re vezetett az olimpiai címvédő. A folytatásban sem volt esélyük a szerbeknek, az ellenállhatatlanul játszó franciák ellen (15–5, 26. perc). A második félidő már csak formalitás volt. Franciaország 29–25-re győzött, és két ponttal kezdi a budapesti középdöntőt.

Szintén hétfő este történt az EB-n:

• Montenegró 33–32-re legyőzte Szlovéniát a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság A-csoportjában, s bejutott a budapesti középdöntőbe.
  • Az orosz válogatottól sima vereséget szenvedő Szlovákia búcsúzott a tornától (36–27).
  • Horvátország Ukrajna (38–25),
  • Spanyolország Bosznia-Hercegovina ellen nyert (28–24).
  • A svédek a csehek elleni 27–27-es döntetlennel biztosították helyüket.
  • Dánia tét nélküli találkozón ütötte ki Észak-Macedóniát (31–21),
  • Norvégia pedig Litvánia ellen diadalmaskodott (35–29).