Könnyes pillanatok és szegedi diadal a PICK Arénában

Könnyfakasztó pillanatok és egy nagyon szoros elő félidő után 27-21-re nyert a K&H férfi kézilabda liga szombat esti rangadóján a Pick Szeged a Grundfos Tatabánya ellen. A meccs előtt a tavaly közel 40 milliárdos kormányzati forintból felhúzott Pick Aréna újabb szektorait avatták fel, többek között azt a teraszt és dolgozót, ahonnan mi is tudósítani fogunk Nektek.

A szegedi sportsikerek támogatója az Attrect Bau, Szeged újgenerációs építőipari szolgáltatója.

Megható pillanatok előzték meg a mai találkozót:

• a rangadó előtt avatták fel a Skaliczki László és Zubai Szabolcs szektort,
  • a dr. Szabó István orvosi szobát,
  • a Pióker Sándor rehabilitációs szobát,
  • a Gyenes Kálmán sajtódolgozót,
  • és a Simon József sajtóteraszt,
  • a bemutatás előtt Kiss Bence cégvezető egy emlékplakettet adott át a pálya mellett.

Bogdan Radivojevics hetesével indult a rangadó, amely az első harminc percben sok-sok izgalmat rejtett – írja a Pickhandball. A Tatabánya végig tapadt a Kékekre, az első félidő után 13-12 állt a PICK Aréna eredményjelzőjén. A másodikban Mikler Roland lehúzta a rolót, elől pedig Bánhidi Bence, Mario Sostaric és Miguel Martins parádézott. A hajrában pályára lépett a PICK Kézilabda Akadémia tehetséges szélsője, Szilágyi Benjámin, aki ha már szerepet kapott, akkor gólt is szerzett. Az ő találata zárta a meccset, amit végül magabiztosan, 27-21-re megnyertünk.

PICK Szeged–Grundfos Tatabánya KC 27–21 (13–12)
K&H férfi kézilabda liga, 15. forduló, PICK Aréna, dr. Bérczi Mihály sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
PICK Szeged: Alilovic – Radivojevics 3/1, Garciandía 3, Bombac 3, Bánhidi 3, Bodó 2, Blonz. Csere: Mikler (kapus), Gaber, Henigman, Mackovsek, Rosta 2, Martins 3, Frimmel 2/1, Sostaric 4, Szilágyi 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Grundfos Tatabánya KC: Bartucz – Hornyák B., Ancsin 2, Sztojnics 1, L. Urban 1, Zdolik 7, Fekete D. Csere: Perényi (kapus), Győri M. 4/3, Juhász Á. 4, Balogh, Bodor 1, Fotache 1. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Hétméteres: 3/2, ill. 3/3.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc

Forrás: Pickhandball