Mága Zoltán meglepetés performanszával, Germán-szülinappal és egy korrekt gesztussal dobta fel a szombatot a Grosics-Fradi találkozó

A labdarúgó NB I-et vezető Ferencváros 1–0-ra győzte a szegedi Szent Gellért Fórumban az NB II-ben harmadik helyen álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát a ma délután megtartott, jótékonysági, felkészülési mérkőzésen. A találkozó, azon túl, hogy egy rendkívül nemes célt szolgált, telis-tele volt meglepetésekkel:

• a kezdés előtt, meglepetésként Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész és Molnár Levente operaénekes közösen adta elő a Himnuszt és a Bánk bán című operából, a „Hazám Hazám” című áriát,
  • a 62. percben 243 nap után visszatért a pályára Sigér Dávid, aki tavaly júliusban szenvedett súlyos térdsérülést,
  • a szegedi B-közép ultrák pedig születésnapi molinóval köszöntötték a ma ünneplő Germán Tamást.

A sportesemény nemes célt szolgált, a rendezők a teljes bevételt az ukrajnai háborús menekültek megsegítésére ajánlották fel. Kiegészítő jótékonyságként elárverezték azt a 2022-es Fradi-mezt is, melyet a Ferencváros mindegyik labdarúgója aláírt, ebből, mint a helyszínen bejelentették, 200 ezer forint folyt be.

SZÉPEN ÁLLTÁK A SARAT A SZEGEDIEK

A meccs első félidejében csak labdabirtoklásban nőtt ellenfele fölé az FTC, igaz, Olekszandr Zubkov fejese volt a meccs ezen szakaszának legnagyobb helyzete, de a Szegednek is volt ígéretes támadása, amikor Bencze Márk lőhetett, Bogdán Ádám viszont védett. Nyilván, a Fradi kicsit “félgőzzel” ment, de mindenféleképp büszkeség szegediként, hogy a “mieink” szépen állták a sarat, bírták az iramot, a lelátóról olyan érzete volt az embernek, hogy a két csapat pariban van egymással.

SEGÍTETTÜNK A FRADINAK: PEJOVICS A 86. PERCBEN RÚGOTT ÖNGÓLT

A második félidő is izgalmasan indult, a folytatásban pedig beállt a hosszú sérüléséből felépült Sigér Dávid. A hajrá a Ferencvárosé volt, és Róbert Mak lövése után Danilo Pejovics öngóljával meg is nyerte a meccset. A 90. percben volt még egy gyönyörű, szegedi helyzet, nem sokon múlt az egyenlítés, a végeredmény azonban egy tisztességes 0-1 lett az NB I – et vezető Fradinak.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
SZEGED-CSANÁD GA–FERENCVÁROS 0–1 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 4500 néző. Vezette: Lovas (Medovarszki, Csatári)
SZEGED: Molnár F. (Takács J., a szünetben) – Ódor, Temesvári, Pejovics, Bencze M. – Farkas A., Kovács M., Kővári (Vári, 76.) – Csoboth (Vasziliu, 88.), Germán (Kóródi, a szünetben), Gajdos (Dobos Á., 72.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
FERENCVÁROS: Bogdán – Wingo (Kaján, 62.), Besic, Somália (Könczey, 76.), Pászka (Katona Máté, 76.) – Esiti (Bassey, a szünetben), Loncar (Sigér D., 62.) – Auzqui (Zachariassen, a szünetben), Marquinhos (Mak, a szünetben), Zubkov (Marin, a szünetben) – Boli (Tokmac, a szünetben). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Pejovics (86. – öngól)

Fotók: Fradi, Szeged365 olvasói shot