Szegedi büszkeség: 14 évesen lett aranyérmes a Squash Junior OB-n Bednár Kata Léna, a Platán Sport Egyesület versenyzője

A szegedi Platán Sport Egyesület squash szakosztályának tagja, Bednár Kata Léna szombaton, a százhalombattai Omega Sportcentrumban megrendezett Utánpótlás Országos Squash Bajnokságon az U15-ös kategóriában aranyérmet nyert, ezzel pedig egy évig a kategóriájának bajnoka lett – közölte a remek hírt szerkesztőségünkkel az egyesület.

Mint írják, a 14 éves Bednár Kata Léna most ballag a szegedi Rókus I. Általános Iskolából, és a sportoló az elődöntőben az egyes kiemelt budapesti PSA egyesületi tagot, vagyis Zsoldos Lilit 3/1-re, a döntőben a szintén budapesti Moravcsik Emese Piroskát 3/0-ra verte meg. Kata győzelmével tovább erősítette ranglista pontjait, és szépen zárta a kategóriáját. Az OB-n a 10 éves Nagy Albert az U11-es kategóriában 6. helyezést érte el.