Pádár Nikolett ma is letarolta a mezőnyt: újabb aranyat szerzett a bukaresti junior úszó Európa-bajnokságon

Iszonyúan büszkék vagyunk! Pádár Nikolett újabb Eb-aranyat szerzett a bukaresti junior úszó Európa-bajnokságon, ezúttal női 4×200 méter gyorson remekelt a szegedi úszó, adta hírűl Facebook posztjában a Szegedi Úszó Egylet.

MINDÖSSZE 5 SZÁZADMÁSODPERCRE VOLT A MAGYAR CSAPAT A HAZAI KOROSZTÁLYOS REKORDTÓL

Mint írták, óriási fölénnyel nyert a magyar csapat, majdnem 10 másodperccel előzte meg az ezüstérmes olaszokat. A lányok mindössze 5 századmásodpercre voltak a hazai korosztályos rekordtól.

SZERDÁN IS TAROLT A SZEGEDI VERSENYZŐ AZ EB-N

HAÁSZ Szegedi Úszó Egylet sportolója kedden 200 gyorson védte meg címét. Ahogy a Magyar Úszó Szövetség írta honlapján, Pádár Nikolett a juniorok között körülbelül olyan „játékerőt” képvisel 200 gyorson, mint Milák Kristóf 200 pillangón (mondjuk ő egy jóval magasabb kategóriában) – azaz ebben a korosztályban egy pillanatig nem kérdés, hogy utcahosszal jobb a többieknél, és ezt most is bebizonyította: 1.17 másodpercet vert az olasz Giulia Vetranóra a második nap első döntőjében.

Forrás: Szegedi Úszó Egylet