Óriásit küzdött a Szeged az MTK ellen, nem sok kellett a bravúrhoz

Parádés első félidőt hozott a Szeged-Csanád GA Új Hidegkuti Nándor Stadionban megrendezett, a magyar focitörténet egyik legnagyobb múltú csapata, az 1888-ban alapított MTK elleni meccse. Temesvári a 34. percben csavarta a hálóba a bőrt, az első etapot követően győztesen jöhettünk le a gyepről, azonban a második félidő két kék-fehér góllal hozta a papírformát. A végeredmény 2-1, az ellenfél mindkét gólját Futács szerezte.

“Az első félidővel teljesen elégedett voltam, azonban sajnos előjöttek azok a hibák, amelyek a felkészülési mérkőzésen is benne voltak a játékunkban. Ezek apró hibák, de az MTK megbüntette ezeket” – nyilatkozta a csapat portáljának Alekszandar Sztevanovics szegedi vezetőedző, aki biztos benne, hogy kemény munkával ezeket ki tudják javítani a közeljövőben.

Labdarúgó Merkantil Bank Liga NBII, 1. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SZEGED-CSANÁD GA 2–1 (0–1)
Budapest,
 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
MTK: Balázs – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Kata (Horváth A., 90+2.), Mezei (Lehoczky, a szünetben), Bognár I. – Stieber Z. (Miknyóczki, a szünetben), Futács (Kovács Mátyás, 75.), Németh K. (Barkóczi, 89.). Szakmai igazgató: Bognár György
SZEGED: Molnár F. T. – Ódor, Temesvári, Szilágyi Z., Kővári (Bitó, 74.) – Gajdos, Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 86.), Pintér Á. (Dobos Á., 64.) – Szatmári L. (Szakály D., 64.) – Bíró B. (Haruna, 64.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Futács (61., 67. – a másodikat 11-esből), ill. Temesvári (34.)

Forrás és fotók: Szeged-Csanád GA