Ismét dagad a mellünk a büszkeségtől – Pádár Nikolett 200 méter gyorson az 5. legjobb idővel jutott elődöntőbe az úszó EB-n

Fantasztikus időt úszott Pádár Nikolett az úszó EB-n, szombat délelőtt. A szegedi úszó 5. legjobb idővel jutott elődöntőbe az Európa-bajnokságon 200 méter gyorson, adta hírűl Facebook oldalán a Szegedi Úszó Egylet.

Mint írták, a HAÁSZ SZUE 16 éves versenyzője 1:59.62-es időt ért el, így azon öt úszó közé tartozik, akik már az előfutamban 2 percen belül teljesítették a távot.

A folytatás 18 órától várható.

PÁDÁR NIKI MÁR AZ EB ELSŐ NAPJÁN BRAVÚROS TELJESÍTMÉNYT NYÚJTOTT

EB – bronzérmes lett Pádár Nikolett az úszó Európa-bajnokság első napján a római kontinensviadalon. A HAÁSZ SZUE 16 éves tehetségének már van érme világversenyről – Niki a tavalyi világkupán lett ezüstérmes –, de a felnőtt Eb egy újabb mérföldkő az életében – írta közleményében a Szegedi Úszó Egylet. Hab a tortán: a női döntő után a magyar férfi váltó Európa-bajnok lett: a 4×200-as férfi gyorsváltó megszerezte a magyar úszósport 100. Eb-címét.