Letarolta a mezőnyt Pádár Nikolett az úszó EB-n, 200 méter gyorson döntős, de Milák Kristóf és Kovács Benedek is ezüstérmes

Letarolta a mezőnyt Pádár Nikolett az úszó EB-n, a HAÁSZ SZUE 16 éves versenyzője döntőbe jutott 200 méteres női gyorsúszásban a római viadalon, szombat délután, olvasható a Nemzeti Sport cikkében.

PÁDÁR NIKI 11 SZÁZADDAL JAVÍTOTT KORÁBBI REKORDJÁN

Mint írták, Pádár Niki 1:57.80 egyéni csúcsot úszott 11 századdal feljavítva korábbi rekordját. Futamában nagy hajrában a harmadik lett, összességében pedig az ötödik legjobb idővel kvalifikálta magát a vasárnapi fináléba.

KOVÁCS BENEDEK EGYÉNI CSÚCCSAL CSAPOTT A CÉLBA

Kovács Benedek is brillírozott a római úszó Európa-bajnokságon, ezüstérmet nyert 200 méter háton ma délután. A 24 éves magyar versenyző 1:56.03 perces egyéni csúccsal csapott a célba. A szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-gyel nyolcadik lett. A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel.

MILÁK KRISTÓF EZÜSTÉRMES

Milák Kristóf országos csúccsal ezüstérmet nyert 100 méter gyorson szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. A számot a román David Popovici világcsúccsal nyerte. A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba, ezzel a szám másik magyar döntősének, a 48.01-gyel ötödik Németh Nándornak a rekordját (47.69) adta át a múltnak. A 17 éves román Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal diadalmaskodott, a brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született, cápadresszben.

Forrás: Nemzeti Sport