Hatgólos döntetlent hozott a Dél-Alföldi Derbi, Haruna mentette meg a szegedi becsületet

Harapósan kezdett a Szeged-Csanád GA, aztán valahogy alábbhagyott a “produkció” lendülete a vasárnap délutáni, Szent Gellért Fórumban megtartott dél-alföldi derbin. A szünetre 2-1 – es vezetéssel mentünk ki, a második etapra azonban egy bebikázott Békéscsaba érkezett, akik az 51. és a 70. percben is becsavartak 1-1 gólt, végül Haruna 83. percben szerzett találatával sikerült menteni a meccset, a vége 3-3 lett.

“Vezettünk, többször is jól álltunk, ám utána visszaesett a produkció. Ezt kihasználta a Csaba, és fordított. Kemény perióduson mentünk keresztül, amikor vezetett az ellenfél, de a csapat karakterét mutatja, hogy kiegyenlítettünk” – nyilatkozta a mérkőzést követően Alekszandar Sztevanovics vezetőedző. “Most azt mondom, hogy két pontot elveszítettünk” – zárta gondolatait a szegedi mester.

Szeged, Szent Gellért Fórum, 3100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Sinkovicz Dániel, Tökés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja (Kővári, 73.) – Simon Á. (Haruna, 83.), Sipos Sz. (Rédling, 60.) – Pintér Á. (Farkas A., 60.), Szatmári L., Gajdos – Bíró B. (Kundrák, 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert L., Mikló – Váradi (Máris, 68.), Zvara (Szabó Cs., 87.), Kitl M., Horváth P. (Lukács, 87.) – Hamed (Szalai, 77.), Czékus (Talpalló, 77.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Bíró B. (21., 40. – 11-esből), Haruna (83.), ill. Czékus (31.), Puskás G. (51.), Hamed (70.)

Folytatás jövő vasárnap a Soroksár ellen idegenben.

Forrás és fotó: Szeged-Csanád GA