Elképesztő izgalom volt a pályán, végül az utolsó pillanatban nem jött össze a kosár: egy ponttal kapott ki a Naturtex SZTE-Szedeák!

Rossz előjelekkel indult a találkozó: Milics Sztarovlah bokasérülése mellett Tyler Robersonra sem számíthattunk a Paks elleni hazai bajnokin, így csupán két légiósunk maradt a bajnokira. Ennek ellenére elképesztően szoros volt a találkozó, sőt 9-9 után, már 16-9-re is vezettünk, viszont az első negyedben két pontra feljöttek a hazaiak.

A második negyedben hol nálunk, hol a Paksnál volt az előny, de végül a Paksiak örülhettek a pihenőnél. A harmadik negyedben borzalmasan kezdtünk, és a Paks már 51-43-ra vezetett. Majd négypontos hátránnyal kezdtük az utolsó negyedet. Elképesztően jól kezdtünk, a hazaiak 59-59-nél gyorsan időt is kértek, ami után újra a hazai csapat vezetett. A végén drámai pillanatokat élhettünk át: 71–72-nél Grubor triplája lejött, így támadhattunk a győzelemért! Washington dobása azonban nem volt pontos, így a szezon során sokadjára egy egylabdás mérkőzést veszítettünk el. Szerdán a szegedi kosaras fiúk oroszlányban lépnek pályára.

A mérkőzés számokban: Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 71–72 (26–24, 13–18, 16–17, 16–13) Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur, Ádám, dr. Németh. Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 24/12, Person 17/6, Polányi, BOGNÁR 14/3, Filipovics 6. Csere: Kerpel-Fronius B. 4, Balogh Sz., Kovács Ád. 6, Mayer. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Paks: Kovács Ák. 18/6, EDWIN 21/3, Pajor 2, Grubor 12/6, Eilingsfeld 10. Csere: Buckhingam 9/3, Gulyás, Taiwo. Vezetőedző: Csirke Ferenc.