Mindenmás

Csütörtökön már a fél ország kifehéredhet – eközben Szegeden egész tavaszias lesz a hangulat

Csütörtök reggel csapadékos időre ébredhetünk, elsősorban esőre és záporokra számíthatunk. Az előrejelzések szerint a csapadékot hozó felhők délutánra vonulnak el, majd akár a nap is előbukkanhat Szegeden. Az északnyugatira forduló szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. Egy mediterrán ciklonnak köszönhetően lehűlés kezdődik, az ország nagyobb részén havazás is lehet, míg Szegeden kitart a tavaszias időjárás: 11 fok lesz városunkban.

Pénteken jelentős bizonytalanság mellett egy újabb mediterrán ciklon érkezhet, ezúttal délkelet felől. Sokfelé ismét számítani kell esőre, havas esőre, havazásra. Az élénk, erős északi-északnyugati szélben napközben 1-5 fokra van kilátás Szegeden. A met.hu jelenlegi adatai alapján ekkor már kisebb havazás is elérheti a térségünket. Szombaton éjszaka és vasárnap hajnalban lehet hószállingózásra számítani városunkban.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb