Gigantikus küzdelem után itt a magyar siker! Legyőztük a brazilokat, megvan az esély a továbbjutásra! A szegediek remekeltek!

A szegedi büszkeségeink remekeltek ezen a bravúros mérkőzésen: Mikler Roland csapatkapitány hősként lépett pályára, ujjsérüléséből éppen felépülve. Bánhidi Bence és Bodó Ricsi pedig rögtön az elején nagyon fontos gólokkal mutatták meg, hogy a magyar csapat győzni lépett a pályára.

Legyünk őszinték a portugálok és a svédek elleni zakó után kellett a kemény kezdés. Chema Rodríguez együttese remekül védekezett, Mikler pedig hét lövésből négyet védett, így az első tizenkét percben csak három gólt kaptunk, miközben kilencet szereztünk. Jól kezdődött a találkozó.

A bírók itt is jobban beleszóltak a mérkőzésbe: Lékait és Bánhidit is kiállították, de a szegedi csapatkapitány egyszerűen bomba formában volt, folyamatosan szállította nekünk a bravúros védéseket!

A 14-14-es félidő után a második játékrészben kicsit az öltözőben maradtak a magyar srácok, de utána Bóka ás Bodó Richárd góljaival újra két góllal vezettünk. A végére már belemelegedtünk és biztosan tartottuk az előnyt, így a végeredmény: MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 28–25! A remény megmaradt a továbbjutásra, de ahhoz biztosan le kell győzni vasárnap a Zöld-foki-szigetek csapatát, akik papíron a csoport leggyengébb válogatott csapata.

A mérkőzés számokban: Göteborg, 7317 néző. V: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak) MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 1, ANCSIN G. 6, LÉKAI 7 (1), Bánhidi 2, BODÓ 5, BÓKA 5. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., Ilic Z. 1, Hanusz, Szita, Rosta M. 1, Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez BRAZÍLIA: Da Rosa – Hackbarth, Rodrigues 4, Petrus 1, Moraes, P. Silva 1, DUPOUX 5 (2). Csere: TERCAIROL (kapus), Nantes 2, Abrahao Silveria 1, CHIUFFA 4, MONTA 6, Torriani, Ponciano 1, M. Silva. Szövetségi kapitány: Marcus de Oliveira Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–2. 12. p.: 9–3. 19. p.: 9–6. 23. p.: 13–9. 29. p.: 13–13. 37. p.: 18–16. 42. p.: 21–19. 46. p.: 24–19. 50. p.: 25–21. 53. p.: 25–24Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2