Emeljük kalapunk srácok, végre egy igazi bravúrt láthattunk: hazai környezetben a Naturtex -SZTE-Szedeák legyőzte az Arconic Alba Fehérvárt!

Az Alba Fehérvár csapatát fogadtuk a Pick Aréna Ludányi Márton sportcsarnokában. Ez volt az első hazai mérkőzésünk 2023-ban, és soha rosszabb kezdést nem kívánhatunk: 87-78 arányban győzedelmeskedtünk!

Emlékezhettek rá, hogy október közepén, bár kilenc ponttal is vezettünk az utolsó percben, végül hosszabbítást követően az Alba tudott nyerni. A találkozó előtt a székesfehérváriak a tabella harmadik helyén álltak, 11 győzelmet és 5 vereséget könyveltek el eddig – legutóbb viszont elveszítették a hazai veretlenségüket, miután a Zalaegerszeg nyerni tudott az Alba vendégeként.

A találkozó első félidejében jobbak voltak a székesfehérváriak a szünetben 37-43 arányban álltunk vesztésre. A hazai közönség itt is, akárcsak a vízilabdás fiúknál hatalmas buzdításba kezdett és meghozta a szegedi sikert: Naturtex-SZTE -Szedeák – Arconic Alba Fehérvár: 87-78