Átgázoltak rajtunk…csúnyán kikaptunk a dánoktól!

Annyira átszaladt rajtunk Dánia, hogy ezzel mondhatjuk gála meccset játszottak ellenünk a világbajnokságon. Sajnos sok mindent nem tudunk írni: folytatás pénteken, az 5-8. helyért.

A kapott negyven gól nagyon sok. A címvédő dánok természetesen papíron is sokkal esélyesebbek voltak, de azért valahol titkon reménykedtünk a bravúrban. Az első játékrész elején aztán láthattuk, hogy bár lehet tudatosan, de nem nagyon tudtunk nekimenni a dánoknak, viszont sajnos a felállt fal ellen sem ment a gólgyártás, rendre hibáztunk.

Őszintén nem volt jó nézni a meccset, mert bár Dánia parádézott, nekünk még jó periódusunk is alig volt. A címvédők 25 lövésből 21-szer voltak eredményesek, és a szünetre már megalázó hátrányba mentünk, ekkor 21–12-t mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben is ott folytatódott a mérkőzés, ahol a szünet előtt tartott: a dánok bedobták a gólokat, mi pedig maximum egy-egy jó támadást tudtunk véghez vinni.

FÉRFI KÉZILABDA- VILÁGBAJNOKSÁG NEGYEDDÖNTŐ VÉGEREDMÉNYE: DÁNIA – MAGYARORSZÁG 40–23 (21–12)