Már megint a dánok: húsz percig vezetett a PICK, aztán feltámadt, majd győzött az Aalborg (33-27)

A huszadik percig nagyot ment a Sparekassen Danmark Arenaban megrendezett BL összecsapáson a születésnapos Bánhidi Bencével pályára lépő OTP Bank – PICK Szeged, aztán valahogy magára talált a dán klasszis. Az utóbbit az sem rázta meg, hogy olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszisa, Mikkel Hansen stresszre hivatkozva betegszabadságra ment, a dánok nélküle is 33-27-re verték a Kékeket.

Aalborg Handbold (dán)–OTP Bank – PICK Szeged 33–27 (15–11)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló. Aalborg, Sparekassen Danmark Arena, 5020 néző. Vezette: Mazeika, Gatelis (litvánok).
Aalborg Handbold: Aggefors – Björnsen 5, Hoxer 3, Claar 5, Antonsen 2, Pálmarsson 1, Barthold 8/1. Csere: Gade (kapus), Möllgaard 1, Sandell 5, J. Nielsen 1, B. Jakobsen, Vaever 1/1, Klöve 1. Vezetőedző: Stefan Madsen.
OTP Bank – PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 2, Tönnesen 1, Mackovsek 1, Bánhidi 4, Frimmel 7/2, Bombac. Csere: Mikler (kapus), Szita 3, Gaber 1, Rosta, Garciandía 3, Martins 1, Radivojevics 4/4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2, ill. 7/6.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

Jól kezdett a Szeged, olyannyira, hogy a 19. percben a dánoknak időt kellett kérniük, ekkor már ugyanis 8-6-os hátrányban voltak, és nem tudtak mit kezdeni a Kékekkel. Az egyperces szusszanást követően az Aalborg csapata összekapta magát, a 25. percben már Juan Carlos Pastor kért időt, hiszen 8-6-ról 9-11-es hátrányba került a sérült Bodó Ricsi nélkül felálló Szeged.

A második félidő elejét sem sikerült megnyomni, a 41. percben már hattal mentek a hazaiak (22-16), a vége 33-27 lett, az Aalborg győzött.

A Kékek legközelebb szombat 17 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Budakalász otthonban lépnek pályára.