Óriásit nyert ma este a PICK Szeged, irány a Magyar Kupa négyes döntő!

Egy percre sem volt kérdés, mi lesz a ma esti OTP Bank – PICK Szeged – Fejér-B.Á.L. Veszprém összecsapás végeredménye, amelyen magabiztos győzelemmel (41-28) harcolták ki a Kékek a továbbjutást a Magyar Kupában, bejutva a győri négyes döntőbe. A PICK Arénában lezajlott meccsen a vendégek több kulcsjátékosukat is pihentették, így a fiatal vendégcsapat komoly ellenállást nem tudott mutatni a szegediek ellen.

A Magyar Kupa négyes döntőjét április 8-án és 9-én rendezik meg Győrben, immár a négy résztvevő is hivatalos:

• az OTP Bank – PICK Szeged,
  • a Telekom Veszprém,
  • a MOL Tatabánya
  • és a Dabas várja a hétfői sorsolást, ahol kialakul az elődöntő párosítása.

A csütörtök esti meccs eredménytáblája, a Pickhandball oldaláról szemlézve:

OTP Bank – PICK Szeged – Fejér-B.Á.L. Veszprém 41–28 (19–16)
Férfi kézilabda, Magyar Kupa, negyeddöntő. Szeged, Pick Aréna, 1180 néző. Vezette: Ónodi, Őri.
OTP Bank – PICK Szeged: Mikler – Sostaric 1, Stepancic 3, Bombac 1, Rosta 2, Bodó 3, Frimmel 5/1. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen 2, Martins 1, Radivojevics 8/1, Szita 3, Radvánszki 2, Garciandía 3, Mackovsek 4. Blonz 3, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Fejér-B.Á.L. Veszprém: Balogh T. – Preszter 2, Szatmári 3, Szrnka, Machác 2, Bugyáki, Molnár B. 1. Csere: Kaiser (kapus), Csizmadia 1, Éles Zs. 4, Fercsik 4, Seregi 2, Rubos, Vetési 3, Gál D. 6. Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Hétméteres: 3/2, ill. 1/0.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.