Szegedi éremeső a Maty-éren: a Kiss Ágnes-Molnár Csepke páros, Molnár Csanád és Birkás Balázs is nyert a kajak-kenusok válogatóján

Két számban is a Kiss Ágnes-Molnár Csepke kettős sikerével zárult az ifjúsági válogató a női kenus mezőnyben Szegeden. Fürdök Gábor tanítványai 200 és 500 méteren is magabiztosan győztek, így kijutottak a korosztályos világbajnokságra és az Európa-bajnokságra is, osztotta meg a hírt közösségi oldalán Szegedi Vízisport Egyesület.

BIRKÁS BALÁZS JÖTT, LÁTOTT ÉS GYŐZÖTT

Molnár Csanád az U23-as mezőnyben lett első Rumi Gergővel 500 méteren. Számukra még nem ért véget a válogató, vasárnap 500 és 1000 méteren is szétlövésen vesznek részt. A felnőtt mezőnyben Birkás Balázs jött, látott és győzött K1 200 méteren, így kijutott az augusztusi világbajnokságra. Az Európa Játékokon viszont nem ő indul 200 egyesben, férfi kajakban ugyanis a megszerezhető 8 helyett csak 7 kvótája lett a magyar válogatottnak, így ebben a számban még kérdés, hogy ki áll rajthoz a jövő heti krakkói versenyen.