Taroltak a Szeged VE versenyzői a Maty-éren: a kajak-kenu válogató utolsó napján összesen nyolc érmet szereztek

Remekül szerepeltek a Maty-éren zajló parakenu és kajak-kenu válogató utolsó napján is az MVM Szeged VE versenyzői, szombaton összesen nyolc éremmel zártak – közölte a Szegedi Vízisport Egyesület.

Szombaton is taroltak a Szeged VE növendékei a Maty-éren zajló parakenu és kajak-kenu válogatón: nyolc érmet sikerült bezsebelniük, négy aranyérem mellé jutott még három ezüst és egy bronz is a szegedieknek. A versenyzők közül Kiss Ágnes ismét bizonyította, hogy jelenleg ő a legjobb magyar kenus a korosztályában, a 18 éves tehetség ezúttal C1 200 méteren győzött az ifik között. Fürdök Gábor tanítványa így nem csak az ifjúsági világbajnokságra, hanem a krakkói Európa Játékokra is kvalifikálta magát a hétvégén.

A PARAKENU VÁLOGATÓKAT IS SZOMBATON RENDEZTÉK

Szombaton került sor a parakenu válogatókra is, itt Suba Róbert magabiztosan nyert, míg kajakban a paralimpiai bajnok Kiss Péter mögött lett második, így ő is készülhet tovább a 2023-as világversenyekre, csakúgy, mint Varga Katalin és Boldizsár Dalma.