Letarolták a mezőnyt a szegediek: Nagy Bianka és a férfi kenu négyes is aranyérmes a Maty-éren zajló Felnőtt Magyar Bajnokságon

Esélyeshez méltóan lett aranyérmes 500 és 1000 méteren is a Bragato Giada-Nagy Bianka páros a Maty-éren zajló DOKTOR24 Felnőtt Magyar Bajnokságon. A férfi kenu négyeseknél mindkét hosszabb távon szegedi siker született, 1000 méteren a Molnár Csanád-Csanki Imre-Szilágyi Balázs-Gyányi Levente alkotta hajó nyert, míg 500 méteren a Molnár-Bakos Zoltán-Szilágyi-Gyányi egység volt a leggyorsabb, tudatta a Szegedi Vízisport Egyesület.

Mint beszámolójukban írták, a duisburgi világbajnokságra és az olimpiai kvótaszerzése készülő Bragato Giada-Nagy Bianka páros magabiztosan győzött mind a két számban. Hozzátették, a férfi kenu négyes sikere mellett Molnár Csanád a nővérével, Molnár Csengével szerzett még egy bronzérmet is vegyes párosban, míg Birkás Balázs K4 500 méteren lett második egységével.

KOPASZ BÁLINT IS AZ ÉLRE TÖRT

A csütörtökön aratott 500-as győzelme után pénteken 1000 méter egyesben sem talált legyőzőre a szegedi születésű Kopasz Bálint a Szegeden zajló kajak-kenu országos bajnokságon. A győriek olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Kopasz óriási fölénnyel utasította maga mögé a riválisait, igaz, az augusztusi  világbajnokságra készülő nagy hazai ellenfél, Varga Ádám nem volt ott a mezőnyben. A másik pénteki ötkarikás számot, a kenu egyesek versenyét a tokiói olimpikon Fejes Dániel nyerte, aki csütörtökön ugyancsak első lett 500-on is.

BRAGATO GIADA ÉS NAGY BIANKA VOLT A LEGGYORSABB

A nőknél az UTE világ- és Európa-bajnok kajakosa, Lucz Anna a negyedik aranyérmét szerezte, a nyitónapon begyűjtött három elsőség után pénteken Kiss Blankával a számukra kissé idegen 1000 méteres távon is a legjobbnak bizonyultak. Egyesben az esélyes Kőhalmi Emese győzött, míg a kenusoknál Bragato Giada egyesben és Nagy Biankával párosban is a leggyorsabb volt.