Pádár Niki mellett a vásárhelyi úszók is remekeltek a rövidpályás OB-n, négy arany- és három ezüstéremmel Ugrai Panna lett a torna legeredményesebb versenyzője

Szombat este lezárult a Rövidpályás Országos Bajnokság Debrecenben, ahol a szegedi Pádár Niki mellett a vásárhelyi úszók is remekeltek, végül öt magyar bajnoki címet, négy ezüst- és két bronzérem mellett négy pontszerző helyet is begyűjtöttek – számolt be róla a Hód Úszó SE.

Nagyszerűen sikerült a Debrecenben zajló Rövidpályás Országos Bajnokság zárónapja a vásárhelyi úszóknak: elsőként Gál Olivér állt rajthoz címvédőként: 50m mellúszásban, 27,32-es időeredménnyel magabiztosan húzta be zsinórban harmadik bajnoki címét. Ugrai Panna elképesztő teljesítményt nyújtott ezen a bajnokságon, 7 egyéni és 3 váltószámban összesen 17 alkalommal állt rajtkőre. Természetesen jöttek az újabb bajnoki címek is, a zárónapon 100m vegyesen 1:00,19-es egyéni csúccsal védte meg bajnoki címét, és szerezte meg újabb győzelmét. Fél óra múlva már a 100m pillangó döntőjében volt érdekelt, ahol testhossznyi előnnyel, 57,79-es újabb egyéni rekorddal lett ismét magyar bajnok. Valamennyi versenyszámában javítani tudott, összesen 7,5 másodperccel írta át eddigi rekordjait. Panna tarolt száz méteren, ugyanis az OB-n megnyerte a:

• Molnár Flóra: bajnoki bronzérem – 50m pillangó, 6. hely – 50m gyors, 7. hely – 50m mell
  • 4x100m mix gyorsváltó – bajnoki ezüstérem (Kis, Horváth, Ugrai, Molnár, reggel Juhász)
  • 4x100m gyorsváltó – bajnoki bronzérem (Ugrai, Molnár, Juhász, Szentkereszty, reggel Veszelovszki)
  • 4x100M vegyesváltó – 5. hely (Ugrai, Veszelovszki, Molnár, Juhász, reggel Szentkereszty)