Szezoncsúccsal tértek vissza a győzelem útjára a szegedi kosarasok, 100 pont felett dobtak a Kaposvár ellen

Két vereséggel a háta mögött látogatott Kaposvárra a Szedeák szombat este a kosárlabda NBI 10. fordulójában. A szegedi kosarasok, legfőképpen a nagyszerű kezdésnek köszönhetően végül szezoncsúccsal húzták be a meccset, ugyanis 105 ponttal zárták a találkozót, így két vereség után ismét nyerni tudtak – közölte a klub.

Lake kettese nyitotta a meccset, amire Abell tempója, majd Eaddy triplája érkezett válaszként. Sokat nem kellett várni a szegediek első triplájára sem, Locke talált be kintről, ezzel kiegyenlítve, 5–5. Nem sokkal később, Locke középtávolijával már a Szedeák vezetett, 6–7. Locke újabb két kosarat szerzett, közte pedig volt egy jó védekezés is, ezzel már 13–8-as állás állt az eredményjelzőn. Egy perccel később a teljesen üresen maradt Lake-t találta meg Bognár a palánk alatt, a center pontjainak köszönhetően már héttel vezetett a Szedeák, 10–17-nél időt kért a Kaposvár. Nem sokkal később Lake büntetőjével már kétszámjegyűre nőtt az előny, majd Locke zsákolt egyet, 10–22. Az első 10 perc után végül 28–14-re vezetett a Szeged, Locke egymaga 21 pontot jegyzett az első negyedben, mind a nyolc dobása pontos volt.

A MÁSODIK NEGYED MÁR SZOROSABBRA SIKERÜLT

Woolridge kosara nyitotta a második negyedet, majd Bognár szórt be egy triplát, 33–14-es szegedi vezetésnél kértek ismét időt a hazaiak. Jackson kettő plusz egyére Zsíros válaszolt egy triplával, majd Cohill kosarával lett meg a húszpontos előny, 18–38. A negyed felénél aztán 15 pontra feljött a Kaposvár, de a legjobbkor jött Locke újabb távolija, majd Bognár szerzett egy kettest, így máris újra húsz pont volt a Szedeák előnye, 28–48. Locke már az ötödik tripláját jegyezte, de Jackson is bedobott kettőt – 38–51-nél jött a szegedi időkérés, szűk két perccel a félidő vége előtt. Az első húsz percet Lake közelije zárta, aminek köszönhetően 56–40-re vezetett a Szedeák a nagyszünetben.

A HARMADIK NEGYEDBEN IS IGYEKEZETT ZÁRKÓZNI A KAPOSVÁR

Locke és Lake kosaraival kezdődött a második félidő, majd egy kaposvári triplára Woolridge válaszolt betörése után, 43–62. Ezután három könnyű szegedi helyzet is kimaradt, a Kaposvár ezeket megbüntette, és Paár közelijével 11 pontra jött fel a negyed felénél, 53–64-nél szegedi időkérés következett. Woolridge ziccerét Eaddy triplája követte, tíz pontra olvadt ezzel az előny 56–66-nál. Bognár szerzett egy fontos kosarat Woolridge szerzett labdája után, de Eaddy újabb triplájával benézett tíz alá a Kaposvár, 61–70. Mucza triplájával visszatornázta 15 pontra az előnyét a Szedeák, majd Eaddy tempója volt a negyed utolsó megmozdulása, 65–79-ről jöhetett a záró tíz perc.

AZ UTOLSÓ NEGYEDBEN IS MEGTARTOTTA ELŐNYÉT A SZEDEÁK

Négy szegedi ponttal kezdődött a negyedik negyed, két perc elteltével időt is kértek a hazaiak, 65–83. Az utolsó öt perc előtt 14 pont volt a Szedeák előnye, de Abell kettő plusz egye után 11-re csökkent, amikor időt is kért Nikola Lazics. Zsíros jött vissza a padról és szerzett egy tempót, majd a kaposvári büntetők után Locke pörkölt be egy távolit, majd Mucza ment be a gyűrű alá. Három perc volt vissza, amikor ismét 16-al vezetett a Szeged, és időt kért a Kaposvár, 79–95. Az utolsó percbe lépve Zsíros sarokhármasával lépte át a 100 pontot a Szedeák, megdöntve ezzel a szezoncsúcsot. Végül 15 ponttal, 105–90-re sikerült nyerni, így két vereség után ismét győzött és behúzott egy értékes idegenbeli győzelmet a Szeged.

Kometa Kaposvári KK–SZTE-Szedeák 90–105 (14–28, 26–28, 25–23, 25–26)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 10. forduló. Kaposvár, 1600 néző. Vezette: Praksch, Goda, Kovács N.
Kaposvár: Eaddy 17/15, ABELL 25/3, Paár 12, Koprivica 3, JACKSON 19/6. Csere: Krnjajszki 6, Bogdán 2, Puska 2, Halmai 2, Fazekas M. 2. Vezetőedző: Váradi Kornél.
SZTE-Szedeák: WOOLRIDGE 21, Balogh 2, LOCKE 38/18, BOGNÁR 11/3, Lake 13. Csere: Zsíros 11/9, Mucza 7/3, Cohill 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.