Magyarország megszerezte első Eb-érmét a szakág történetében: magyar ezüstérem született a SUP hosszútávú versenyében

Slekta Réka révén ezüstérmet szereztek a házigazdák a SUP hosszútávú versenyében a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon. A SUP most először szerepel az Eb programjában, így a csütörtöki győztesek a szakág történetének első kontinensbajnokai.

A férfiaknál 31-en, a nőknél pedig 21-en indultak a nyílt 9000 méteres versenyben, amely során a keresztgáttól indulva négy kört teljesítettek a résztvevők a Maty-éri pályán. Az erősebb nem küzdelmeiben négyen, míg a hölgyeknél öten képviselték a magyar színeket, a szereplésüket azonban igencsak nehéz volt követni, mivel a masters és az ifjúsági futamokat is “ráengedték” a versenyre, így hatalmas volt a forgalom a vízen.

A férfiak küzdelmét a spanyol Manuel Hoyuela nyerte, a nőknél pedig a semleges színekben induló orosz Natalja Novickaja volt a leggyorsabb, mögötte pedig Slekta ért be másodikként. Az ifjúságiaknál Szabó Zénó és Kocsis Csillag nyakába került az aranyérem, míg a Masters kategóriában Szabó Gábor bronzérmet nyert.

REMEKÜL TELJESÍTETTEK MA A SZEGEDI VERSENYZŐK IS

Nagyon meggyőző teljesítménnyel nyerte meg az előfutamát ma délután a Nádas Bence-Tótka Sándor egység K2 Férfi 500 méteren. Az MVM Szeged VE klasszisa és az UTE olimpiai bajnoka úgy győzött, hogy az utolsó 50-60 méteren már kiengedett. A Hüvös-tanítványok ezzel a sikerrel közvetlenül a szám A Döntőjébe jutottak, tudatta az örömhírt közösségi oldalán a Szegedi Vízisport Egyesület.

Forrás: MTI/nemzetisport.hu