Szegedi Arcok

Professor Emeritus címet kapott Szegeden Szecsődi Ferenc, neves hegedűművész, aki nemcsak előadóként, hanem pedagógusként is maradandót alkotott

A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar ünnepélyes keretek között adományozta a Professor Emeritus címet Szecsődi Ferencnek, a neves hegedűművésznek és pedagógusnak. Az elismerés, amelyet a diplomaosztó ünnepségen a kar dékánja, Dr. Nátyi Róbert nyújtott át, Szecsődi Ferenc több évtizedes kiemelkedő művészi és oktatói munkásságát ismeri el.

Mint az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar sajtóosztályától megtudtuk, a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa Professor Emeritus kitüntető címet adományoz az oktatásban és kutatásban odaadó felelősségérzettel tevékenykedő oktatóinak, akik maradandó eredményeikkel, valamint a fiatal oktatók-kutatók támogatásával és a tehetséggondozásban végzett tevékenységükkel nemzedékek számára szolgálnak példaként. Most Szecsődi Ferenc kapta meg a neves elismerést.

MUNKÁSSÁGÁT NEMZETKÖZI SZINTEN IS ELISMERIK

Szecsődi Ferenc hegedűművész, a magyar zenei élet kiemelkedő alakja, oktatói tevékenységét 1977-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Tagozatán kezdte, mely az intézményi átalakulást követően mint SZTE Zeneművészeti Kar, majd SZTE Bartók Béla Művészeti Kar néven azóta is egyetlen munkahelye. Oktatói munkáját 2000-ben habilitált egyetemi tanári cím odaítélésével ismerték el, 2012 óta a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, megkapta a Liszt-díjat és a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét is. Munkásságát nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is elismerik, ami hozzájárul a magyar zenei kultúra népszerűsítéséhez világszerte. Pályafutása során a világ számos rangos koncerttermében lépett fel.

PEDAGÓGUSKÉNT IS MARADANDÓT ALKOTOTT

Szecsődi Ferenc nemcsak előadóként, hanem pedagógusként is maradandót alkotott. Oktatási tevékenységét Weiner és Klebelsberg díjjal ismerték el. Karunkon évtizedek óta oktat, ahol számos tehetséges fiatal hegedűművész nevelkedett az ő irányítása alatt. Nagy hangsúlyt fektet az egyéni tehetségek fejlesztésére és a klasszikus zenei hagyományok ápolására. Személye jelentős szerepet játszik a toborzás területén, számos jelentkező választja Karunk valamennyi képzési szintjének hegedű szakirányát. Számos végzett hallgatója koncertezik vagy tanít országszerte és külföldön, ezzel öregbítve a Bartók Béla Művészeti Kar nevét. Több évig a Vonós Tanszék tanszékvezetői tisztségét is betöltötte, valamint általános dékánhelyettesként hozzájárult a Kar magas színvonalú működéséhez. A karon induló Bartók Béla Doktori Iskolában elengedhetetlen a professzori jelenléte.

INSPIRÁLÓ TANÁR ÉS MENTOR IS

Szecsődi professzor tehát nemcsak kiváló művész, hanem inspiráló tanár és mentor is, akinek hatása generációkon átível. Karunk büszke arra, hogy Szecsődi Ferenc munkásságát elismerve immár a Professor Emeritusok rangos sorába emelkedhetett. Ezzel az elismeréssel nemcsak az ő személyes teljesítményét, hanem a zenei oktatás és művészet iránti elkötelezettségét is ünnepeljük.

Szívből gratulálunk az elismeréshez! Az SZTE GTK két tanár ais megkapta ezt a címet a héten, erről itt írtunk:

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb