A rejtélyes Z generáció, mesterséges intelligencia és vörösiszapból termőföld – hamarosan indul a Szabadegyetem tavaszi szemesztere, változatos témákkal várják a szegedieket
Tizenkét alkalommal, a legváltozatosabb témákkal várják a tudományok iránt érdeklődőket az SZTE Szabadegyetem előadásai a 2024/2025-ös tanév tavaszi szemeszterében, 2025. február 12. és május 7. között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
A REJTÉLYES Z GENERÁCIÓ
Mint az egyetemtől megtudtuk, Bereczki Enikő előadásával nyitja meg a XXXV. szemesztert az SZTE Szabadegyetem: a “Hat generáció a családban – együtt! De hogyan?” című előadást 2025. február 12-én 18 órától hallgathatják meg az érdeklődők az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. Hogyan kezelhetjük hatékonyan a generációs különbségeket szülőként vagy tanárként? Hogyan dolgozhatunk együtt eredményesen a Z generációval? Miért érik el a youtuberek és tiktokerek könnyebben a fiatalokat, mint a hagyományos média? E kérdésekre is választ ad Bereczki Enikő generációkutató, A rejtélyes Z generáció című könyv szerzője.
MESTERSÉGES INTELLIGENCIA, ÉS VÖRÖSISZAPBÓL TERMŐFÖLD
A fenti előadás mellett szó lesz – egyebek mellett – a mesterséges intelligencia szerzői jogi kihívásairól, arról, hogyan tudunk a veszélyes vörösiszapból termőföldet készíteni, a legújabb mezőgazdasági trendekről, őssejtekről, a bor kultúrtörténetéről és az elhízás női reprodukciós működésre gyakorolt hatásáról is. A Szabadegyetem teljes programja egyébként megtekinthető a rendezvénysorozat honlapján.
A tavaszi szemeszter előadói lesznek:
- Bereczki Enikő,
- Dr. Mezei Péter (SZTE ÁJTK),
- Dr. habil. Kelemen Zoltán (SZTE BTK),
- Dr. Lesznyák Márta (SZTE BTK),
- Prof. Dr. Sipos Pál (SZTE TTIK),
- Hoczopán Szabolcs (SZTE Klebelsberg Könyvtár),
- Dr. Monostori Tamás (SZTE MGK),
- Dr. Osvay Károly (SZTE TTIK),
- Dr. Veréb Zoltán (SZTE SZAOK),
- Dr. Berend Gábor (SZTE TTIK),
- Dr. Mód László (SZTE BTK),
- és Dr. Ducza Eszter (SZTE GYTK).
Az előadássorozat mindenki számára nyitott és ingyenes, az SZTE hallgatói 2 kreditet kapnak a kurzus teljesítéséért.