Szatymazi sikerek a Homokmégyi CNC Kupán!

A Szatymaz Judo SE fiataljai taroltak a Homokmégyi CNC Kupán – négy arany és számos érem a mérleg! Pénteken pedig Magyarország lesz a JUDO VILÁG KÖZPONTJA! Mutatjuk a részleteket.
A 2025-ös Judo Világbajnokság június 13-án veszi kezdetét Budapesten, a Papp László Sportarénában, és egészen június 20-ig tart. Ez az esemény a Nemzetközi Judo Szövetség (IJF) zászlóshajója, amely 93 ország több mint 560 judokáját vonzza a világ minden tájáról. Az egyéni versenyek június 19-ig zajlanak, majd június 20-án a vegyes csapatverseny zárja a bajnokságot. A döntők minden nap 18:00 órakor kezdődnek, így a nézők izgalmas estékre számíthatnak. A jegyek már elérhetők az Eventim oldalán, ahol napijegyek és bérletek is vásárolhatók. Ez a világbajnokság nemcsak a sportág legjobbjait hozza össze, hanem Magyarország sport iránti elkötelezettségét is bemutatja a nemzetközi közönségnek.
A világ szeme tehát Budapestre szegeződik, de közben ne feledkezzünk meg a hazai tehetségekről sem, akik szintén fantasztikus eredményeket értek el: a CNC Kupa Homokmégy Judo 2025 versenyén például a szatymazi judósok igazi éremesőt hoztak haza. A Szeged környéki település ifjú sportolói hatalmas szívvel és küzdeni akarással álltak tatamira, és bebizonyították, hogy a magyar judo utánpótlása bizony kivételes formában van.
A dobogó legfelső fokára négyen is felállhattak: Dányi Levente (30 kg), Rappai Levente (45 kg), Cseh Botond (46 kg) és Jánoska Kristóf (50 kg) mind aranyéremmel tértek haza. Rappai Levente ráadásul két súlycsoportban is remekelt, hiszen 42 kg-ban ezüstérmes lett. További második helyezést ért el Kopasz Csenge (36 kg), Herzsán Benett (60 kg), Apáti Bálint (73 kg) és Török Olivér (81 kg), míg a dobogó harmadik fokára Márta Marcell (81 kg) állhatott fel.
És ha ez még nem lenne elég, a csapatversenyben is kiválóan szerepelt a szatymazi különítmény: a negyedik helyen végeztek, ami ilyen erős mezőnyben óriási teljesítmény. Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek – ez az eredmény nemcsak dicsőség Szatymaznak, de motiváció lehet minden jövőbeli judokának is.
Tudtad, hogy a judo egyike azon kevés küzdősportnak, amelyben a „győzni úgy, hogy közben nem ártasz” elve mélyen gyökerezik? A sportág alapítója, Kanó Dzsigoro épp azért hozta létre ezt a rendszert, hogy a technikai tudás és az önuralom legyőzze a puszta erőt. Ez az értékrend köszön vissza minden magyar tatamin is – Szatymaztól egészen a világbajnoki küzdőterekig.