Kikapcs

Szombaton elsárgul a Tisza Szegeden: több ezer gumikacsa fog a szívbeteg gyerekekért úszni

Mint korábban megírtuk, a Rotary Club Szeged Dóm idén jubileumi, 10. alkalommal rendezi meg a már hagyománnyá vált és korábbi években rendkívüli népszerűségnek örvendő Jótékonysági Gumikacsa Versenyt Szegeden. A különleges évforduló alkalmából most szombaton, azaz szeptember 6-án, a klub az Azera Investments támogatásával ismét 5000 darab sárga színű gumikacsa fog a szívbeteg gyerekekért úszni a Tiszában.

A PARTFÜRDŐRŐL INDUL A KACSAVERSENY

Idén szeptember 6-án, azaz most szombaton 14:00 órakor szállnak vízre a kacsák az Újszegedi Partfürdőn, ahol a folyó sodrásának köszönhetően izgalmas versenyre kerül sor. A szervezők a vízre egy fokozatosan szűkülő pályát építenek fel, amelynek végpontján már csak egyetlen gumikacsa tud egyszerre áthaladni. Így alakul ki a végső sorrend: az első 150 leggyorsabb kacsa sorszámával megegyező szelvénnyel rendelkező támogatók értékes ajándékokat vehetnek át, valamint a legutolsó, 5000. helyen célba érő kacsa tulajdonosa is különleges nyereményben részesül – hangsúlyozták a közleményben.

AJÁNDÉKOZZ ÉLETET!

Kiemelték, hogy a kacsajegyek valójában adományjegyek, ugyanis a befolyó teljes összegből a Rotary Club Szeged Dóm a Gift of Life (Ajándékozz életet) program keretében szívfejlődési rendellenességgel született kisgyermekek életmentő szívműtétjeit finanszírozza. Ez a nemes cél már évek óta a gyűjtés középpontjában áll, és a klub minden esetben végigkíséri a gyermekek gyógyulásának útját. A korábbi években számos kisgyermek juthatott hozzá az életmentő beavatkozáshoz a verseny bevételéből. Az eseményről még több infót ITT találsz.

Le a kalappal Szeged, a tavalyi versenyen rekordösszeg gyűlt össze:

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb