Kikapcs

A zene és az irodalom találkozása: Arad után Szegedre érkezik a „Nemes érzemények”

A Jókai-emlékévet zárja a magyar széppróza napja alkalmából a „Nemes érzemények” prózában és zenében – Jókai és Liszt című rendezvényével a Magyar Írószövetség Csongrád-Csanád vármegyei írócsoportja, az Areión Kulturális Egyesület és a Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Műhelye. A szegedi alkotók közreműködésével zajló művészeti esemény a zene és az irodalom találkozásának élményét ígéri, amit a sikeres aradi bemutató után február 25-én Szegeden láthat a közönség.

A „Nemes érzemények” prózában és zenében – Jókai és Liszt című est tematikája az 1800-as évek két kiemelkedő művésze, Jókai Mór és Liszt Ferenc köré épült. A zenei részben Liszt-műveket hallgathat a közönség, míg az irodalom a két világhírű művész inspirálta kortárs novellák által van jelen.

A LEFELÉ IRÁNYULÓ TEKINTET

A szerzők Bene Zoltán József Attila-díjas író (az MMA Szegedi Regionális Műhelyének köztestületi tagja) és Reke Balázs, Móricz Zsigmond ösztöndíjas író, filmesztéta. Bene Zoltán az 1873 január, avagy a lefelé irányuló tekintet című novelláját olvassa fel, Reke Balázstól pedig a február 18-i, balatonfüredi Széppróza Napi Gála novellaíró versenyén második helyezést elért Langyos ólom című írását hallhatja a közönség. A Szeged Classic Trio tagjai: Varga Laura fuvolaművész, Klebniczki György zongoraművész (az MMA Szegedi Regionális Műhelyének köztestületi tagjai) és Vizsolyi Lívia fagottművész. Mindhárman Artisjus-díjasok, és a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának oktatói.

Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Műhelye támogatásával, az Areion Kulturális Egyesület szervezésében megvalósuló, ingyenesen látogatható emlékestnek a Dóm Látogatóközpont ad otthont, február 25-én 18 órától – tudtuk meg a szervezőktől.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb