Most a szegedieken a sor: Szabó „Sonka” László a Magyar Kézilabda Hírességek Csarnokába kerülhet
A szurkolók dönthetnek arról, kik kerüljenek be 2026-ban a Magyar Kézilabda Hírességek Csarnokába, a jelöltek között pedig ott van a szegedi legenda, Szabó „Sonka” László is. Ha elegendő szavazatot kap, ő lehet az első szegedi játékos, aki bekerül a magyar kézilabda legnagyobbjai közé.
A SZEGEDI KÉZILABDA EGYIK LEGNAGYOBB ALAKJA
A makói születésű Szabó László a Szegedi Volán egyik meghatározó játékosa volt, kétszer nyert Magyar Népköztársasági Kupát a csapattal, a magyar válogatottal pedig világbajnoki ezüstérmet szerzett – olvashatjuk az OTP Bank – PICK Szeged weboldalán. Különleges rekordot is magáénak tudhat: máig ő az egyetlen szegedi játékos, aki férfi kézilabda-világbajnokságon ezüstérmet nyert a magyar válogatott tagjaként. Pályafutása során két olimpián – Moszkvában 1980-ban és Szöulban 1988-ban – is szerepelt, a nemzeti csapat mezét pedig összesen 211 alkalommal viselte.
A PICK ARÉNA LEGENDÁK FALÁN MÁR OTT VAN A NEVE
Szabó „Sonka” László 2017-ben, 62 éves korában hunyt el. Emlékét a szegedi kézilabdás közösség azóta is őrzi, neve 2021 óta a PICK Aréna Legendák Falán is olvasható.
AUGUSZTUS 12-IG LEHET SZAVAZNI
A Magyar Kézilabda Szövetség 2021-ben alapította meg a Magyar Kézilabda Hírességek Csarnokát, amely idén három új taggal bővül: egy női játékossal, egy férfi játékossal és egy edzővel. A szavazás augusztus 12-én 18 óráig tart, és egy e-mail címről egy voks adható le. Az eredményt és az új tagok ünnepélyes beiktatását augusztus 30-án, a székesfehérvári Szuperkupán jelentik be.
Szeged365 Family, ide kattintva lehet szavazni!



